06/04/2016

Nowe smartfony Huawei to fotorewolucja

Huawei zaprezentował dziś P9 i P9 Plus, pierwszą na świecie rodzinę smartfonów wyposażonych w podwójny aparat marki Leica. Te nowe urządzenia od Huawei to połączenie wysokiej klasy technologii i świetnego designu. Jeszcze nie wiadomo, kiedy smartfony trafią do sprzedaży w Polsce (aktualizacja).

Jednym z głównych elementów P9 jest podwójny obiektyw, który pozwala wydobyć cały potencjał drzemiący w soczewkach firmy Leica. Zainstalowany w P9 moduł aparatu RGB odpowiada za przechwytywanie kolorów, a jego bliźniaczy, monochromatyczny odpowiednik nadaje obrazom szczegółowości. Dwa tylne aparaty w P9 współpracują ze sobą, umożliwiając użytkownikom robienie bogatych w szczegóły i głębię zdjęć o nasyconych kolorach.

all_p9

Zastosowanie hybrydowej ostrości (Hybrid Focus) – autorskiej technologii Huawei – zapewnia P9 wyjątkową szybkość, precyzję i stabilność pracy obu aparatów. Polega ona na ustawianiu ostrości przy użyciu trzech metodologii pomiaru: laserowej, głębokości oraz kontrastu – automatycznie dobiera tę, która w danej chwili przyniesie najlepszy możliwy rezultat.

Funkcja szeroko otwartej przysłony, pozwala użytkownikom P9 eksperymentować i realizować swoje własne, innowacyjne wizje oraz osiągać zaskakujące efekty. Urządzenie pozwala w łatwy sposób kontrolować głębię ostrości, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie efektów takich jak bokeh, przy jednoczesnym utrzymaniu pełnej ostrości na głównym obiekcie fotografii.

Każdy model P9 wyposażono w ekran wykonany w technologii 2.5D i wykończony aluminium z diamentowym szlifem. Projektanci wykorzystali takie techniki wykończeniowe, jak szczotkowanie i polerowanie, by uzyskać półprzezroczystą powierzchnię metalu. Sercem wyposażonego w 5,2-calowy ekran Full HD modelu P9, jest nowy, 64-bitowy 2,5 GHz procesor Kirin 955, a bateria o pojemności 3000 mAh zapewnia urządzeniu znakomitą żywotność i czas pracy.

Huawei zaprezentował również model P9 Plus, wyposażony w 5,5-calowy ekran z technologią Press Touch i pojemniejszą, 3200 mAh baterią. P9 Plus posiada technologię dual-IC Rapid Charge, która zapewnia użytkownikowi sześć godzin rozmów, po zaledwie 10 minutach ładowania. Zarówno w P9 jaki i P9 Plus zastosowano czytnik linii papilarnych, która dba o ochronę prywatności i danych użytkownika.

Silver_sandblasted_leftBack_HD

Silver_sandblasted_leftFront_HD

(RED)