26/07/2009

Nowe szerokokątne projektory od SANYO

SANYO prezentuje trzy nowe projektory z szerokątnymi obiektywami pozwalającymi na uzyskanie dużego obrazu z niewielkiej odległości projektora od ekranu. Nowe modele to jeden projektor w technologi 3LCD: PLC-WXL46 i dwa projektory DLP: PDG-DWL100 i PDG-DXL100.

Projektory przeznaczone są do małych sal konferencyjnych i do zastosowań w edukacji, szczególnie do współpracy z interaktywnymi tablicami. Obraz o przekątnej 80 cali (ok. 203 cm) otrzymujemy umieszczając projektor PLC-WXL46 w odległości 86 cm od ekranu, 87 cm dla  PDG-DWL100 i 99 cm dla modelu PDG-DXL100.

Dzięki jasności powyżej 2000 ANSI lumenów i rozdzielczości  XGA (1024×768) – PDG-DXL100 lub WXGA (1280×800) w modelach PDG-DWL100 i PLC-WXL46, wszystkie trzy nowe projektory doskonale sprawdzają się nawet w dobrze oświetlonych pomieszczeniach i klasach szkolnych, współpracując z interaktywnymi tablicami. Panoramiczny obraz o proporcjach 16:10 zgodny jest z wyraźnym trendem takich proporcji monitorów i  notebooków.

sanyo pdg dwl100PDG-DWL100 i PDG-DXL100 – Obydwa te modele wykorzystują technologię DLP, mają identyczną obudowę oraz 5 segmentowe koło kolorów. Projektor PDG-DWL100 ma jasność 2700 ANSI lumenów i kontrast 750:1, a PDG-DXL100 – 2600 ANSI lumenów i imponujący kontrast 1750:1.

Każdy z projektorów DLP ma wbudowany jeden 8W głośnik, dzięki czemu może być wykorzystywany do prezentacji multimedialnych. Funkcja automatycznej konfiguracji (automatic setup) – dostosowywania najlepszych parametrów projekcji do aktualnego źródła sygnału wideo. Duży zakres korekcji pionowego zniekształcenia trapezowego (vertical keystone) znakomicie ułatwia instalację projektora np. wysoko pod sufitem w szkolnej klasie.

Wśród wielu gniazd sygnałowych i połączeniowych jest m.in. cyfrowe gniazdo HDMI i sieciowe RJ45 umożliwiające monitorowanie pracy i ustawianie wielu funkcji projektora poprzez sieć LAN.

sanyo plc wxl46

PLC-WXL46 – Ultra szerokokątny projektor PLC-WXL46 wykorzystuje technologię 3LCD, ma jasność 2000 ANSI lumenów i kontrast 500:1. Funkcja Tablica (Blackboard mode) pozwala na automatyczną korekcję kolorów wyświetlanego obrazu do koloru tablicy czy ściany, na który rzucany jest obraz. Funkcja szybkiego wyłączania pozwala na odłączenie zasilania projektora natychmiast po zakończeniu prezentacji, bez oczekiwania na wychłodzenie lampy. Możliwość ustawienia własnego obrazu (logo) startowego pozwala uzyskać dodatkowe efekty marketingowe.
PLC-WXL46 ma również gniazdo RJ45 i może być monitorowany i konfigurowany z sieci LAN.

Wszystkie trzy nowe projektory dostępne będą w Polsce od sierpnia br. Sugerowane ceny detaliczne to odpowiednio: PLC-WXL46 – 4,999 PLN (z VAT), PDG-DWL100 – 4,834 PLN (z VAT)  i PDG-DXL100– 4,531 PLN (z VAT). Gwarancja trzy lata (w tym na lampę do 2.000h)

Przeczytaj także:   Badanie: domena .EU ułatwia działanie i poprawia wizerunek firm

www.vidis.pl

Udostępnij ten artykuł...

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...