08/03/2010

Nowy pakiet Norton 360 w wersji 4.0

Firma Symantec udostępnia najnowszą wersję pakietu Norton 360. Wraz z premierą nowego pakietu Symantec wprowadza także pierwsze aplikacje marki Norton przeznaczone do urządzeń iPad i iPhone oraz smartphone’ów z systemem Android.

Pakiet Norton 360 zawiera obecnie technologię oceny reputacji wprowadzoną we wrześniu 2009 r. wraz z programami Norton Internet Security i Norton AntiVirus 2010. Rozwiązanie to umożliwia ochronę przed nieznanym destrukcyjnym oprogramowaniem oraz najpoważniejszymi zagrożeniami. Dzięki wprowadzeniu tej technologii pakiet Norton 360 uzyskał bezkonkurencyjne wyniki w niezależnym teście przeprowadzonym przez brytyjską organizację Dennis Labs, który polegał na symulacji faktycznych ataków opartych na sieci WWW, takich jak zagrożenia skierowane przeciwko witrynom sieci społeczności internetowych. Program marki Norton był jedynym z 10 przetestowanych produktów, który chronił przed wszystkimi zagrożeniami i osiągnął ogólną skuteczność ochrony na poziomie 100%.

Najnowsza wersja pakietu Norton 360 zawiera również ulepszenia funkcji najbardziej cenionych przez klientów, takich jak optymalizacja wydajności komputera, która pozwala poprawić jego szybkość działania i zaoszczędzić czas. Za pomocą menedżera autostartu użytkownicy mogą skrócić czas rozruchu komputera przez opóźnienie aplikacji uruchamianych wraz z systemem lub zmniejszenie ich liczby. Dane pochodzące ze społeczności Norton Community zapewniają przydatne informacje na temat najpopularniejszych aplikacji. Umożliwia klientom podejmowanie właściwych decyzji dotyczących wykluczenia programów z listy autostartu.

Po pobraniu bezpłatnej aplikacji klienci, którzy korzystają z kopii zapasowych online utworzonych za pomocą programu Norton 360 lub Norton Online Backup, mogą uzyskiwać dostęp do swoich dokumentów, muzyki, zdjęć i filmów oraz udostępniać je bezpośrednio z poziomu urządzenia. Obecnie użytkownicy pakietu Norton 360, którzy używają funkcji backupu online, mogą korzystać ze swoich plików w dowolnym miejscu za pośrednictwem przeglądarki internetowej i pobierać je lub wysyłać do znajomych jako łącza w wiadomościach e-mail.

Pakiet Norton 360 w wersji 4.0 jest obecnie dostępny do nabycia w sklepach detalicznych. Bezpłatna wersja beta aplikacji do urządzeń Android jest już dostępna, a wersje beta aplikacji mobilnych do urządzeń iPad oraz iPhone zostaną udostępnione w sklepach internetowych bez opłat w ciągu najbliższych tygodni.

Najnowsza wersja pakietu Norton 360 obsługuje systemy Microsoft XP, Windows Vista i Windows 7. Sugerowana cena detaliczna wynosi 199 zł brutto w przypadku wersji. Cena uwzględnia licencję na trzy komputery, 2 GB miejsca na kopie zapasowe online oraz roczną usługę subskrypcji uprawniającą do korzystania z produktu i otrzymywania aktualizacji ochrony z firmy Symantec. Wszyscy użytkownicy pakietu Norton 360, którzy mają ważną subskrypcję na produkt, są uprawnieni do otrzymywania najnowszych aktualizacji zgodnie z obowiązującym modelem świadczenia usług subskrypcji.

Udostępnij ten artykuł...
Przeczytaj także:   MODECOM Safe Stick - inteligentna laska dla seniorów

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...