21/05/2009

Ogromne dyski twarde dla urzadzeń audio-video od WD

WD powiększyło dzisiaj swoją linię dysków twardych WD AV-GP o model 2 TB – największy na rynku dysk do zastosowań zaawansowanych. Jest to reakcja firmy na zapotrzebowanie na dyski o dużej pojemności w sektorze audio-video, który wynika m.in. z coraz bardziej rozbudowanych aplikacji, w tym wideo HD.

Dyski twarde WD AV-GP ze ekologiczną technologią WD Green Power zapewniają cichszą pracę, oszczędnosci energii do 40% w stosunku do standardowych napędów i – poprzez ograniczenie nagrzewania podczas pracy – dłuższy żywot każdego egzemplarza.

ce_sata_avgp32_

Nowy dysk WD AV-GP 2 TB  jest idealny dla urządzeń wymagających większej pojemności oraz wyjątkowej niezawodności, takich jak: DVR (nagrywarki wideo), media center, serwery multimediów, a także w sprzętach wykorzystywanych w telewizjach przemysłowych i monitoringu.

sata_avgp32Kluczowe cechy serii WD AV-GP:
Cicha praca  – odgłosy pracy zostały wyciszone do poziomu poniżej jednego sona  –  praktycznie poniżej czułości ludzkiego słuchu
Redukcja poboru energii – dzięki połączeniu technologii WD IntelliSeek™, IntelliPark™, i IntelliPower redukcja poboru przez dyski aż do 40 % w stosunku do dysków konkurencji.
IntelliPark – zapewnia mniejsze zużycie energii przez automatyczne blokowanie głowic, w stanie spoczynku, co zmniejsza opór aerodynamiczny oraz zwolnienie elektronicznych kanałów odczytu/zapisu.
Kompatybilność – testowane na zgodność z szeroką gamą produktów audio-video, łącznie z  urządzeniami STB, nagrywarkami DVD i systemami monitoringu.
SilkStream™ – optymalizowane w celu płynnego, ciągłego odtwarzania cyfrowego wideo nawet z 12 równoległych strumieni HD.
Technologia przewidywania zużycia dysku (PWL) – ramię dysku często przeczesuje całą powierzchnię dysku, by zapobiec nieoczekiwanym objawom zużycia powierzchni napędu, spotykam podczas ciągłej pracy z obrazem i dźwiękiem.

Dysk WD AV-GP 2 TB (model WD20EVDS) jest już dostępny. Sugerowana cena detaliczna  wynosi 1299 PLN.

Udostępnij ten artykuł...
Przeczytaj także:   Optoma Pico PK301 – profesjonalna projekcja z kieszeni

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...