13/03/2016

Operacja: LOT – serial o polskim megalotnisku

Były już, i cieszyły się wielką popularnością, seriale o lotniskach: we Frankfurcie, Los Angeles i Dubaju. Do tego grona dołączy teraz polskie lotnisko im. Chopina w Warszawie. Serial wyprodukowała stacja Discovery Channel Polska.

„Operacja: LOT” będzie wielowątkową, sześcioodcinkową opowieścią, ukazującą kulisy funkcjonowania linii lotniczych i lotniska w Warszawie. W każdym odcinku widzowie Discovery Channel zobaczą wyzwania, którym każdego dnia muszą stawiać czoła ludzie odpowiedzialni za bezpieczeństwo i komfort latania. Naprawa Boeinga 787 Dreamliner w kilka minut przed planowanym odlotem, nauka opanowania pożaru na pokładzie samolotu, wykrycie przemytników – to tylko niektóre z bardzo stresujących sytuacji, na jakie bohaterowie programu muszą być przygotowani każdego dnia.

Operacja: LOT - serial o polskim megalotnisku

„Operacja: LOT” to także intrygująca wyprawa do świata osób, zatrudnionych w liniach i portach lotniczych, których na co dzień nie widzimy. Widzowie przekonają się, jak wygląda praca kierownika zmiany hubu, na jakie ryzyko narażają się kontrolerzy ruchu lotniczego, w jaki sposób przebiega proces ładowania bagaży do samolotu oraz jaką rolę pełni na lotnisku sokolnik.

W pierwszym odcinku „Operacji: LOT zobaczymy, jak załoga najnowocześniejszego samolotu pasażerskiego na świecie – Boeing 787 Dreamliner – przygotowuje się do lotu inaugurującego regularne połączenie z Warszawy do Tokio. Premiera w czwartek, 7 kwietnia o godz. 22.00 na Discovery Channel.

(RED)