14/07/2009

Pakiet Microsoft Office 2010 jest już w fazie Technical Preview

Podczas konferencji World Partner Conference 2009 – dorocznego globalnego spotkania partnerów Microsoft – poinformowano, że prace nad pakietami Microsoft Office 2010, Microsoft SharePoint Server 2010, Microsoft Visio 2010 i Microsoft Project 2010 przeszły do kolejnej fazy produkcji i osiągnęły fazę Technical Preview. Dziesiątki tysięcy użytkowników, którzy są członkami programu Technical Preview, otrzymało zaproszenie do testów oprogramowania Office i Visio.

Office Web - PowerPoint

Microsoft Office 2010 i pokrewne produkty będą oferować następujące funkcje:

  • Praca w dowolnym miejscu z wykorzystaniem aplikacji Office Web – lekkich, działających w przeglądarce internetowej wersji, programów Word, PowerPoint, Excel i OneNote, które zapewniają dostęp do dokumentów z dowolnej lokalizacji. Webowe aplikacje zachowują wygląd oraz styl dokumentu niezależnie od używanego urządzenia.
  • Lepsza współpraca dzięki funkcjom wspólnego tworzenia dokumentów w programach Microsoft Word 2010, Microsoft PowerPoint 2010 i Microsoft OneNote, a także dzięki zaawansowanym mechanizmom zarządzania kalendarzem i pocztą e-mail w programie Microsoft Outlook 2010, łącznie z opcją „ignorowania” niepożądanych wątków.
  • Edycja wideo i obrazów, transmisja wideo w Microsoft PowerPoint 2010, łatwe przygotowywanie dokumentów w nowym widoku Microsoft Office Backstage oraz tworzenie nowych wykresów Sparkline w Microsoft Excel 2010, które przyspieszają wizualizację danych i identyfikowanie trendów.

Office 2010 - Word

W przeciwieństwie do wersji 2007 Microsoft Office 2010 będzie sprzedawany w pięciu, a nie ośmiu wersjach. Każda z nich będzie wzbogacona o dodatkowe aplikacje i funkcje. Aplikacja Office Web będzie dostępna na trzy sposoby: poprzez Windows Live, gdzie ponad 400 milionów konsumentów będzie mogło używać ich bezpłatnie; w siedzibach ponad 90 milionów klientów z dożywotnią licencją na Office oraz za pośrednictwem usług Microsoft Online Services, gdzie klienci będą mogli wykupić subskrypcję w ramach oferty hostingowej.

Dostępność

Wszyscy uczestnicy konferencji Microsoft Worldwide Partner Conference otrzymali zaproszenie do udziału w programie Technical Preview. Finalna wersja Microsoft Office 2010 i pokrewne produkty pakietu będą dostępne w pierwszej połowie 2010 roku.

Informacje dotyczą wstępnej wersji oprogramowania i mogą ulec zmianie. Podano je bez jakiejkolwiek gwarancji, jawnej lub domniemanej.

Poniżej reklama Microsoft Office 2010:

Udostępnij ten artykuł...
Przeczytaj także:   Internauci nie lubią zmieniać ustawień przeglądarki

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...