20/08/2009

Panasonic SC-HC3 – najlepszym systemem audio w Europie

Panasonic SC-HC3 zdobył tytuł najlepszego „Europejskiego zestawu micro 2009-2010” Europejskiego Stowarzyszenia Obrazu i Dźwięku (EISA). Kompaktowy system stereo SC-HC3 w smukłej obudowie umożliwia odtwarzanie muzyki z płyt CD oraz iPoda, posiada tuner radiowy AM/FM oraz wejście Aux, które pozwala miłośnikom muzyki podłączyć inne urządzenie odtwarzające, np. gramofon.

Panasonic SC-HC3

„Wywodzący się z długiej tradycji sprzętu audio Technics – siostrzanej marki Panasonic, system audio SC-HC3 jest doskonałym połączeniem technologii z oszczędnym wzornictwem, który znajdzie miejsce na półce czy szafce w każdym domu. Przesuwany panel, który odsłania przemiennie miejsce dla płyty i odtwarzacza iPod nadaje charakter smukłej obudowie efektowny wygląd.” – argumentuje w werdykcie jury przyznające nagrody EISA.

Każdy z głośników systemu posiada jedną aktywną jednostkę i dwie pasywne, które wzmacniają efekt niskich, głębokich basów. Pełnozakresowa, aktywna jednostka używa membrany o grubości 65 mm wykonanej z usztywnionego, o niskiej gęstości włókna bambusowego, który pozwala uzyskać czysty i bogaty dźwięk z wyraźnymi wokalami. Funkcja Dual Passive Radiator redukuje niepożądane wibracje i dodatkowo wspiera przenoszenie ekspresyjnych niskich dźwięków.

Panasonic SC-HC3

Membrana głośnika pasywnego jest wyważona tak, aby przenosić linearne wibracje. Umożliwia to głośnikom wbudowanym w smukłą jednostkę centralną emisję solidnych, pełnych basów. Pełen zakres dźwięków od delikatnych, czystych sopranów po bogate i dynamiczne basy to charakterystyczna cecha kompaktowego systemu – nieprawdopodobna, jak na jego rozmiary

Oficjalne ogłoszenie werdyktu i wręczenie nagród EISA będzie miało miejsce 4 września br. w Hotelu Adlon Kempinski w Berlinie.