18/11/2016

Płatności Android Pay już dostępne w Polsce

Alior Bank, jako jeden z pierwszych banków w Polsce, udostępnił usługę zbliżeniowych płatności mobilnych Android Pay. Dzięki współpracy z firmą Google klienci banku mogą w łatwy i bezpieczny sposób płacić telefonem m.in. w punktach handlowo-usługowych, a już wkrótce także w aplikacjach mobilnych. Usługa Android Pay jest też dostępna dla posiadaczy kart Kantoru Walutowego Alior Banku i klientów T-Mobile Usługi Bankowe.

Android Pay umożliwia użytkownikom telefonów z systemem Android płacenie za pomocą smartfona w dowolnym terminalu akceptującym płatności zbliżeniowe. Nie trzeba mieć przy sobie portfela ani karty. To łatwa, szybka, a także bezpieczna forma płatności. Aby korzystać z usługi Android Pay, wystarczy pobrać aplikację ze sklepu Google Play. Potrzebny jest telefon z systemem operacyjnym Android w wersji 4.4 KitKat lub wyższej, obsługujący technologię NFC. Po rejestracji w aplikacji należy dodać do niej kartę kredytową albo debetową Alior Banku, Kantoru Walutowego lub T-Mobile Usługi Bankowe, która umożliwia wykonywanie płatności zbliżeniowych i internetowych. Można także zrobić zdjęcie karty i w ten sposób automatycznie wprowadzić jej dane do aplikacji.

Płacąc w sklepie stacjonarnym wystarczy wybudzić i zbliżyć telefon do terminala płatniczego. Gdy transakcja zostanie zaakceptowana, na ekranie telefonu pojawi się potwierdzenie. Oprócz wydruku paragonu i potwierdzenia płatności, użytkownik dodatkowo otrzyma powiadomienie na telefonie z informacją o nazwie sprzedawcy. W przypadku transakcji powyżej 50 złotych, klient zostanie poproszony o jej potwierdzenie kodem PIN karty – tak samo, jak robi to płacąc kartą.

Płatności Android Pay

(RED)