12/10/2009

Premiera AVG 9.0 – powrót do źródeł

Firma AVG Technologies ogłosiła dzisiaj, że najnowsza linia jej rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo w Internecie – oprogramowanie AVG 9.0 – trafi do sprzedaży już w październiku 2009 r.

W kolejnej wersji wprowadzono istotne usprawnienia zwiększające szybkość funkcjonowania i poziom ochrony. Zwiększono jednocześnie łatwość i komfort obsługi. Nowe produkty AVG gwarantują użytkownikom bezpieczeństwo niezależnie od działań, jakie prowadzą w świecie online.

AVG BoxSpecjaliści z AVG rozumieją, że najistotniejszy z punktu widzenia użytkownika jest czas skanowania. Z tego względu optymalizację tego procesu ustanowiono głównym priorytetem uniwersalnego skanera antywirusowego i antyszpiegowskiego zainstalowanego w AVG 9.0. Zastosowano w nim nowoczesne rozwiązania technologiczne. Pliki podczas wstępnego skanowania są oznaczane jako bezpieczne bądź potencjalnie niebezpieczne. W czasie kolejnych skanów te oznaczone jako bezpieczne – jeżeli ich struktura nie uległa zmianie – są pomijane. Dzięki temu czas skanowania ulega znaczącemu skróceniu – w zależności od konfiguracji systemu – nawet do 50 procent.
Poprawę rzędu 10-15 procent uzyskano także w czasie uruchamiania i w zużyciu pamięci. Skala zagrożeń we współczesnym Internecie stale się zwiększa, w związku z czym w AVG 9.0 zastosowano wszystkie nowoczesne technologie optymalizujące ochronę w czasie rzeczywistym. Podstawą jest oczywiście ochrona z użyciem sygnatur, pozwalająca poradzić sobie ze znanymi zagrożeniami, lecz AVG 9.0 bynajmniej nie poprzestaje na tym. Dodaje do tego technologię białych list, analizę behawioralną oraz usługi chmurowe. Pozwala to skutecznie przeciwdziałać dziesiątkom tysięcy nowych zagrożeń, jakie pojawiają się każdego dnia.

Prawdziwą rewolucją w AVG 9.0 ma być integracja między modułami stałej ochrony (Resident Shield), firewalla oraz ochrony tożsamości. Dzięki temu poszczególne komponenty mogą współdzielić między sobą informacje, zwiększając zdolność AVG do wykrywania i usuwania bądź blokowania najbardziej złośliwych przypadków niebezpiecznego oprogramowania, rootkitów oraz prób kradzieży tożsamości, dla których nie wydano jeszcze sygnatur. Firewall został całkowicie przeprojektowany w taki sposób, aby o 50 procent ograniczyć uciążliwe komunikaty z pytaniami. Sprawia to, że działa on zdecydowanie „ciszej” i mniej natarczywie. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu sprawdzonej bazy danych aplikacji i certyfikatów aplikacji, która pozwala określić bez interwencji użytkownika, czy dla danego programu komunikacja powinna zostać zablokowana czy nie. Ponadto firewall współpracuje z technologią wykrywania behawioralnego, wbudowaną w moduł AVG Identity Protection, dzięki czemu wyróżnia się szczególnie wysoką precyzją w wykrywaniu  zarówno nowych, jak  i tych nieznanych zagrożeń.

AVG BoxAVG 9.0 oferuje także ulepszoną ochronę przeciwko phishingowi, co wiąże się z poprawkami wprowadzonymi do modułu LinkScanner. Potrafi on teraz szybciej i precyzyjniej określić, czy dana strona internetowa przeprowadza ataki phishingowe. W tym celu podczas analizy strony oprogramowanie uwzględnia ponad 100 różnych oznak potencjalnego niebezpieczeństwa. Jeżeli wyniki nie dają ostatecznej odpowiedzi, wówczas LinkScanner łączy się z usługami sieciowymi, sprawdzając szereg kanałów phishingowych podłączonych do sieci badawczej AVG. Na tej podstawie określane jest ostateczne zagrożenie.

Znakiem rozpoznawczym AVG 9.0 jest nowy wygląd. Najnowszy produkt AVG Technologies zaprojektowano z myślą o poprawie komfortu i łatwości obsługi. W odpowiedzi na opinie klientów czas instalacji AVG uległ skróceniu o 50 procent, a proces ochrony użytkownika jest zdecydowanie uproszczony. Ponadto wyraźnie ułatwiono wyszukiwanie
i usuwanie rozwiązań zabezpieczających innych producentów, które mogłyby powodować konflikty z AVG 9.0 i zakłócać poziom ochrony.

AVG oferuje też dodatkową ochronę przed kradzieżą tożsamości w rzeczywistym świecie – usługę AVG Indentity Theft Recovery Unit (ITRU). Jak powiedział J.R. Smith: „Wprowadzenie przez nas ochrony przed kradzieżą tożsamości oraz usług pomocniczych zmienia reguły gry w branży bezpieczeństwa – żaden inny dostawca nie podejmuje tego niezwykle istotnego zagadnienia w postaci bezpłatnej oferty dla klientów. To kolejny dowód na niezrównane zaangażowanie AVG na rzecz klientów.” W ramach usługi ITRU klienci AVG zamieszkujący w Stanach Zjednoczonych, którzy padli ofiarą kradzieży tożsamości, będą mogli liczyć na wsparcie zespołu specjalistów ds. odzyskiwania tożsamości, którzy bezpłatnie pomogą rozwiązać ten problem.

AVG

Pełna rodzina płatnych produktów konsumenckich AVG 9.0 jest już dostępna w sprzedaży. Ceny za roczną licencję AVG 9.0 na jedno stanowisko zaczynają się od 114 PLN, zaś za dwuletnią licencję na jedno stanowisko od 167 PLN. AVG Free 9.0 będzie dostępna od połowy października.

www.avg.pl