03/09/2018

Premiera Bitdefender 2019 – jeszcze więcej ochrony

Dzisiaj odbyła się polska premiera jednego z najlepszych na świecie oprogramowań do ochrony przed wirusami, antykradzieżowy i generalnie chroniący przed zagrożeniami z internetu – Bitdefender 2019. Twórcy tych kilku aplikacji skupili się w najnowszej edycji na poprawie zapobieganiu zagrożeniom sieci i kwestii dotyczącej ransomware.

W pierwszym przypadku mamy do czynienia z nową, adaptacyjną warstwą ochrony opartej na sieci, co zapobiegać ma m.in. wykorzystywaniu luk w systemie, wykrywaniu i blokowaniu prób brute-force oraz ochronie przed atakami botnetów. Z kolei nowy moduł „Naprawa Ransomware” działa jak warstwa naprawcza, która zapewnia ochronę danych (dokumentów, zdjęć, filmów) przed atakami typu ransomware. Wraz z funkcją „Zaawansowanej Ochrony przed Zagrożeniami” chroni najważniejsze dokumenty przed szyfrowaniem. W porównaniu do poprzedniej edycji, aplikacje wchodzące w skład Bitdefender 2019 są lepiej zoptymalizowane. A to dobrze wpływa na żywotność baterii w urządzeniach i szybkość pracy systemów.Bitdefender 2019 to siedem aplikacji
Family Pack, Total Security, Internet Security, Antivirus Plus, Antivirus for Mac, Mobile Security for Android i Mobile Security for iOS. Przyjrzyjmy się im bliżej.


Bitdefender Family Pack 2019
To pełna ochrona dla wszystkich urządzeń Windows, MacOS, iOS i Android. W najnowszej wersji ulepszono ochronę poczty e-mail, dzięki zaawansowanym funkcjom kontroli rodzicielskiej. Ta ostatnia funkcja została również zmodyfikowana, stanowiąc silny oręż w ochronie najbliższych członków rodziny. Nowością w tej aplikacji jest „Ochrona wielopoziomowego oprogramowania ransomware” wraz z funkcją remediacji oprogramowania ransomware. Poza tym, podobnie jak w poprzedniej wersji, Family Pack 2019 zapobiega zagrożeniom sieciowym, zatrzymując ataki zanim się zaczną. Z funkcją Asystent Rodzica na urządzeniu mobilnym Twojego dziecka, zawsze wiesz gdzie się ono znajduje. Asystent blokuje też niepokojące połączenia telefoniczne i wiadomości SMS.

Bitdefender Total Security 2019
Total Security 2019 zapewnia jeszcze lepszą wielowarstwową ochronę przed ransomware. Wykrywa zagrożenia, przewidując ich zachowania, zapobiega infekcjom i chroni najważniejsze dokumenty przed szyfrowaniem ransomware. Dla Bitdefender Total Security 2019 prywatność jest najważniejsza. Zapobiega na przykład nieautoryzowanemu dostępowi osób trzecich do kamery internetowej (Nowość). Total Security 2019 dedykowany jest dla wszystkich urządzeń Windows, MacOS, iOS i Android. Zawiera także: Asystenta Rodzica (Ulepszony), Niszczarkę plików (Ulepszona), Zaporę prywatności (Ulepszona), Skanowanie luk (Ulepszony), Menadżera haseł (Ulepszony). W stosunku do poprzedniej wersji, pakiet Total Security 2019 został poprawiony pod kątem wydajności.

Przeczytaj także:   Dzisiaj europejska premiera ASUS ZenFone 2

Bitdefender Internet Security 2019
Internet Security 2019 jest potężnym narzędziem ochrony dla użytkowników systemu Windows. Daje niemal 100-procentową gwarancję bezpieczeństwa, zatrzymując ataki zanim zaczną działać. Internet Security zawiera wszystko to, co pakiety Total Security i Family Pack. Posiada dodatkowo narzędzia m.in. ochrony prywatności, takie jak Bitdefender VPN i Bitdefender Safepay (bankowość online) oraz firewall (blokuje intruzów i filtruje ruch sieciowy) i Wi-Fi Security Advisor (bezpieczniejsze korzystanie z darmowego Wi-Fi). Bitdefender Internet Security to już światowa klasyka.

Bitdefender Antivirus Plus 2018
To aplikacja stanowiąca podstawową formę ochrony systemu Windows. Znajdziemy tu: Skaner antywirusowy, Menedżera haseł, Skanowanie luk, Bezpieczną bankowość online, Niszczarkę plików, Anty-Phishing, Ochronę na portalach społecznościowych, no i wielowarstwową ochronę przed ransomware. Ważne jest również, że optymalizowano wydajność tego oprogramowania – zachowuje szybkość systemu i żywotność baterii urządzenia. Antivirus Plus to zawsze mocny punkt wśród aplikacji Bitdefendera.

Bitdefender Antivirus for Mac
Aplikacja przeznaczona do ochrony urządzeń z systemem MacOS. Zapobiega nieautoryzowanym zmianom w najważniejszych plikach (Bezpieczne pliki). Chroni cenne pliki w kopii zapasowej przed atakami ransomware (Time Machine Protection). Wykryje i usunie złośliwe oprogramowanie skierowane nie tylko do komputerów Mac, ale także systemu Windows. W ten sposób możesz być pewien, że pliki, które przesyłasz innym, są czyste. Komputery Mac często są atakowane przez natrętne programy adware, niechciane paski narzędzi i inne dodatki, które rozpraszają i denerwują użytkownika przeglądarki internetowej. Jeśli się pojawią, Antivirus for Mac natychmiast je wykryje i usunie. Bitdefender Antivirus for Mac – bardzo ciekawa propozycja dla Macowców.

Bitdefender Mobile Security dla Android
Aplikacja, która posiada wszystko, co najważniejsze w ochronie urządzeń androidowych. Bardzo doceniona na świecie. Chroni prywatność konta, posiada moduł Antykradzieżowy, blokuje poufne aplikacje, współpracuje ze smartwatchami (nie pozwala im zginąć). Mobile Security powiadomi, jeśli strony, które przeglądasz, zawierają malware, phishing lub podejrzaną zawartość.

Bitdefender Mobile Security dla iOS
Mobile Security to pojedyncza aplikacja dla iOS, która zapewnia bezpieczeństwo i prywatność, oraz chroni poufne dane przed niepożądanym dostępem. Aplikacja zablokuje urządzenie zdalnie w przypadku jego utraty lub kradzieży. Umożliwi wyczyszczenie telefonu z poziomu panelu internetowego. Ochroni także konto pocztowe przed zagrożeniami.

Przeczytaj także:   Gorący towar: kwitnie handel kontami gier online

Użytkownicy korzystający ze starszych wersji oprogramowania Bitdefender mogą bezpłatnie zaktualizować swoje programy do wersji 2019. Wszystkie dostępne pakiety z serii Bitdefender 2019 można testować przez miesiąc, zakładając darmowe konto Bitdefender Central, w którym zarządza się posiadanymi licencjami.

Marcin Majerek

Udostępnij ten artykuł...