02/11/2022

„Prince Andrew: Banished” – mroczna strona rodziny królewskiej

Niecodzienne aspekty wychowania księcia Andrzeja – syna Elżbiety II, młodszego brata Karola III – oraz jego lekkomyślność, których kulminacją były powiązania z sutenerką Ghislaine Maxwell i oskarżenia o gwałt. Premiera intrygującego filmu dokumentalnego „Prince Andrew: Banished” nastąpi już 3 listopada, na platformie streamingowej Viaplay.

‘Prince Andrew: Banished’ odsłania burzliwą historię księcia Yorku Andrzeja. Ten bogaty playboy, oficer brytyjskiej Royal Navy i jednocześnie ukochany syn Elżbiety II, swoim zachowaniem sprowadził skandal na tysiącletnie dziedzictwo brytyjskiej rodziny królewskiej.

„Prince Andrew: Banished” – unikalne materiały

Niepublikowane wcześniej wywiady z królewską służbą, dziennikarzami, członkami kręgu towarzyskiego księcia oraz zespołem prawników. Ujawnili oni zarzuty, dzięki którym produkcja zagłębia się w świat przywilejów, zazdrości, pożądania i chciwości. To one popchnęły Andrzeja najpierw w bliską znajomość z notorycznymi przestępcami seksualnymi Jeffreyem Epsteinem i Ghislaine Maxwell. A następnie w skandal, który grozi upadkiem Domu Windsorów.

Prince Andrew: Banished: mroczna strona brytyjskiej rodziny królewskiej

Książę Andrzej zawsze zajmował nietypowe miejsce w hierarchii Pałacu Buckingham. Pomimo że żył nieco w cieniu matki i brata, sam również ściągał na siebie uwagę paparazzi i tabloidów licznymi romansami i kłopotliwym małżeństwem. Był rozpieszczany jako ulubiony syn królowej. Jednak ten uprzywilejowany status wiązał się też z marginalizacją jego osoby. Odległa perspektywa zostania kolejnym królem Wielkiej Brytanii sprawiła, że mógł więcej czasu poświęcić na wystawne przyjęcia i znajomości z możnymi tego świata. W tym z multimilionerem Jeffreyem Epsteinem.

Kontrowersyjne przyjaźnie księcia Andrzeja

Andrzejowi, członkowi rodziny królewskiej Windsorów trudno było zaimponować. Jednak taką osobą był Jeffrey Epstein. To znany na całym świecie finansista i posiadacz największej prywatnej rezydencji na Manhattanie oraz własnej wyspy. Andrzej poznał Epsteina przez Ghislaine Maxwell, będącą ówczesną partnerką Epsteina i jednocześnie koleżanką księcia z czasów uniwersyteckich. „Prince Andrew: Banished” – od 3 listopada na platformie Viaplay.

(RED/Viaplay)