20/10/2009

Przenośna nagrywarka CD/DVD Transcend

TRANSCEND wprowadza do oferty pierwszą przenośną nagrywarkę CD/DVD o oznaczeniu TS8XDVDRW. Została ona stworzona z myślą o użytkownikach laptopów oraz netbooków, w których producenci nie umieszczają wbudowanego urządzenia do nagrywania danych.

Mobilność nagrywarki CD/DVD firmy Transcend została podkreślona przez kompaktowe wymiary oraz niską wagę. Sprawiają one, że urządzenie jest łatwe do transportu. W ten sposób producent wychodzi naprzeciw oczekiwaniom użytkowników coraz mniejszych laptopów oraz netbooków, które nie posiadają wbudowanego urządzenia nagrywającego. Dzięki nagrywarce mieszczącej się w przegródce torby z laptopem mogą oni cieszyć się filmami DVD, instalować potrzebne oprogramowanie lub robić backup danych gdziekolwiek się znajdują: w domu, w biurze, w podróży. Ponadto nagrywarka, posiadając port USB, nie potrzebuje także żadnej przejściówki do zasilania zewnętrznego.

TS8GDVDRW

TRANSCEND

Urządzenie posiada preinstalowane oprogramowanie do nagrywania multimediów CyberLink Power2Go w pełnej wersji oraz 30-dniową wersję aplikacji CyberLink’s MediaShow. Narzędzia te umożliwiają nagrywanie muzyki, plików wideo i innych danych w różnych formatach CD i DVD: CD-R/RW, DVD±R, DVD±RW, DVD±R DL, DVD-RAM. Co więcej, pozwalają także na obróbkę plików multimedialnych w prosty sposób.

TS8XDVDRW

Nagrywarka firmy Transcend pracuje z prędkością 8x dla formatu DVD i 24x dla CD. Urządzenie współpracuje z Windows® 7 oraz obsługuje płyty DVD DL o pojemności 8,5GB.
Przewidywana cena nagrywarki wynosi 176 zł brutto.