04/05/2016

Przyjemne z pożytecznym – pilotaż drona

Dobra pogoda wcale nie oznacza, że musimy wyciskać z siebie siódme poty. Możemy połączyć przyjemne z pożytecznym i oddać się kontemplacji natury, rozwijając przy okazji modne, i potencjalnie bardzo przydatne hobby – pilotaż drona. Dron, może być również wartą uwagi propozycją prezentu komunijnego dla chłopca.

Ceny przyzwoitych modeli dla amatorów zaczynają się już od 200-300 zł. Za takie pieniądze można nabyć choćby cenione ze względu na prostotę obsługi „biedrony” – drony WLToys V929 lub V939. Minusem obu modeli jest brak kamery, co wymusza na pilocie utrzymywania ciągłego kontaktu wzrokowego z dronem. Przy nieco większych zasobach gotówki można zainwestować w udaną konstrukcję wyposażoną w zintegrowaną kamerę – Hubsan X4 H107D. Dron jest niedrogi w eksploatacji, w zestawie znajdziemy również nadajnik z ekranem. Kosztuje 600-700 zł.

Po dronach amatorskich, możemy połasić się na bardziej zaawansowane modele – w tym popularne ostatnio drony wyścigowe. Na rynku dostępne są gotowe konstrukcje. Warto jednak pamiętać, że podobnie jak ma to miejsce w modelarstwie, prawdziwi hobbyści drony składają sami. Samodzielny montaż pozwala nie tylko zbudować drona marzeń, ale również oszczędzić na podzespołach.

drony WLToys V929

(RED)