01/06/2009

QNAP zaprezentował serwer sieciowy TS-219P Turbo NAS

QNAP zaprezentował model TS-219P Turbo NAS – ma to być pierwszy na rynku dwudyskowy serwer obsługujący dyski SATA zarówno w rozmiarze 2,5”, jak i 3,5”. Urządzenie przeznaczone jest dla użytkowników domowych oraz małych firm.

Model stanowi rozwinięcie modelu TS-219. Posiada wydajny procesor 1,2 GHz firmy Marvell oraz 512 MB DDRII pamięci RAM. W odróżnieniu do innych dysków sieciowych, model TS-219P Turbo NAS posiada większą liczbę portów zewnętrznych – trzy USB oraz dwa porty eSATA, pozwalające m.in. na rozszerzenie pojemności serwera. QNAP TS-219P obsługuje dwa dyski SATA 2,5” lub 3,5”, każdy o pojemności do 2TB. Użytkownicy tego małego serwera mogą więc korzystać z aż 4TB przestrzeni dyskowej. – Tak szybko, jak będzie to możliwe, nowy dysk sieciowy firmy QNAP będzie dostępny także w Polsce – zapewnia Paweł Premicz z EPA Systemy, autoryzowanego dystrybutora QNAP w Polsce.

ts-219p_08

Urządzenie jest kompatybilne z systemami operacyjnymi Windows, Mac Linux oraz Unix. Posiada dodatkowo funkcje, które sprawdzą się także w zastosowaniach biznesowych, np. iSCI target (maksymalnie 8 urządzeń), zwiększenie ts-219p_06-1pojemności RAID oraz migracja pomiędzy poziomami macierzy w trybie online, automatyczna blokada dostępu z określonych adresów IP, zgodnie z przyjętą polityką bezpieczeństwa, raportowanie stanu dysku twardego, wysyłanie alarmowych wiadomości SMS oraz e-mail. Dostępny jest również wbudowany serwer mediów Twonky Media UPnP/DLNA, klient do pobierania plików z sieci BT oraz eMule, harmonogram włączania i wyłączania serwera, karta sieciowa Gigabit LAN oraz możliwość obsługi dwóch kamer IP przez stację monitoringu wideo.

– Instalacja dysków 2,5” sprawia, że urządzenie charakteryzuje się małym poborem mocy i jest bardzo ciche. Z innych ciekawych funkcjonalności wymienić warto wbudowany serwer Twonky media i DLNA, które umożliwiają odtwarzanie strumieniowe plików multimedialnych, np. filmów HD, bezpośrednio na telewizorze. Użytkownicy sprzętu firmy Apple mogą zainstalować DLNA/UPnP na swoim iPhone lub odtwarzaczu iPod Touch i odtwarzać pliki wideo, muzykę oraz zdjęcia bezpośrednio z serwera – mówi Paweł Premicz.

Co więcej, funkcjonalne pakiety QPKG dają możliwość łatwej instalacji dodatkowego oprogramowania takiego, jak: serwer poczty XDove lub WordPress z obsługą własnego bloga i strony internetowej. TS-219P Turbo NAS posiada również wbudowaną stację monitoringu wideo z obsługą dwóch kamer IP.

Udostępnij ten artykuł...
Przeczytaj także:   uGo Bazooka – bezprzewodowy głośnik z funkcją karaoke

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...