30/10/2020

Ranking najpopularniejszych aplikacji sportowych do ćwiczeń w domu

Obserwowany zwrot w stronę zdrowego stylu życia zaowocował wieloma udogodnieniami i możliwościami dla zaawansowanych sportowców, jak i tych dopiero rozpoczynających swoją przygodę z aktywnością fizyczną. Dzięki aplikacjom sportowym codzienne treningi są na wyciągnięcie ręki, co zwłaszcza w dobie pandemii jest niezwykle korzystne. Obserwując ten trend, Sklep Sportowy opracował listę 10 najpopularniejszych darmowych aplikacji sportowych z Google Play do ćwiczeń w domu. Sprawdź, które znalazły się w czołówce i dlaczego.


TOP 10 darmowych aplikacji sportowych do ćwiczeń w domu


Poniżej znajduje się zestawienie, które zostało opracowane przez zespół analityczny Sklepu Sportowego. Ranking aplikacji został wyłoniony na podstawie liczby pobrań, średniej ocen oraz liczby ocen i zawiera aktualne dane z okresu ostatnich 12 miesięcy:

Ranking najpopularniejszych aplikacji sportowych
Ranking aplikacji sportowych
  1. ) Ćwiczenia w Domu – Bez Sprzętu
  2. ) Sześciopak w 30 Dni
  3. ) 30 Dni Wyzwania Fitness
  4. ) Schudnąć w 30 dni
  5. ) Schudnij z aplikacją dla kobiet
  6. ) Trening Deski – 30-dniowe bezpłatne wyzwanie deski
  7. ) Ćwiczenia spalające tłuszcz-ćwicz w domu i chudnij
  8. ) Ćwiczenia w domu – plan posiłków, osobisty trener
  9. ) Workout Trainer: home fitness coach
  10. ) Fitify: Ćwiczenia w domu bez sprzętu

Finałowa trójka: opis aplikacji sportowych ze ścisłej czołówki

Ranking aplikacji sportowych
Ranking aplikacji sportowych

Ćwiczenia w Domu – Bez Sprzętu: została uznana już w 2018 roku za najlepszą aplikację w swojej kategorii; oferuje m.in. dostęp do zaleceń trenera, ustawienie właściwego dla siebie poziomu (początkujący,
średniozaawansowany i zaawansowany), sprawdzenie liczby spalonych kalorii po treningu czy śledzenie postępów pod kątem wagi i BMI.

Sześciopak w 30 dni – aplikacja umożliwia korzystanie z filmów instruktażowych i różnych form treningu.

30 Dni Wyzwania Fitness – autorzy aplikacji przekonują, że pierwsze rezultaty ćwiczeń z tą aplikacją widoczne są po około 30 dniach od rozpoczęcia.


Metodologia i wnioski z przeprowadzonego badania

Aplikacje sportowe były oceniane według kryteriów:
● średnia ocen,
● liczba ocen,
● liczba pobrań.

W każdej z nich przyznawano punkty od 1-10 (gdzie 10 to wartość najwyższa) oraz przypisano do każdego ze wskaźników wagę (za czynnik priorytetowy uznano opinie użytkowników wyrażane w średniej ocenie).

Raport sporządzony przez analityków Sklepu Sportowego miał na celu ułatwienie znalezienia właściwych do własnych preferencji aplikacji do ćwiczeń w domowym zaciszu. Wynika z niego, że rośnie zapotrzebowanie na ten rodzaj aktywności oraz że coraz więcej użytkowników poszukuje mobilnych rozwiązań do ćwiczeń z filmami instruktażowymi, prowadzonych przez osobistych trenerów.

Cały raport wraz z opisem metodologii i specyfikacją aplikacji sportowych dostępny jest na stronie Sklepu Sportowego.

(RED)