16/07/2009

Router WNDR3700 – rozwiązanie sieciowe dla domu

Rozwój technologiczny sprawia, iż wiele gospodarstw domowych dysponuje więcej niż  jednym komputerem. Zachodzi więc konieczność rozdziału  łącza internetowego, a do tego potrzebny jest sprawny, niezawodny router. Taki właśnie jest WNDR3700 – najnowsza propozycja NETGEAR dla użytkowników domowych.

Dystrybucja sygnału internetowego za pomocą łącza bezprzewodowego jest coraz powszechniejsza. Pozwala to na uniknięcie niewygodnej oraz niepotrzebnej plątaniny kabli w okolicach urządzenia sieciowego. Jeszcze do niedawna urządzenia do rozprowadzania Internetu bezprzewodowego były awaryjne – nie dość, że sygnał i zasięg były słabe, to często nagle się urywał. Można sobie wyobrazić, jak uciążliwe to było podczas korespondencji mailowej, czatu, gry, oglądania filmu czy słuchania muzyki przez Internet.

Netgear WNDR3700

Obecne standardy urządzeń  sieciowych wykluczają takie problemy. Router WNDR3700 to najnowszy produkt NETGEAR dedykowany domowym sieciom bezprzewodowym. Posiada wiele kanałów łączności bezprzewodowej oraz bardzo wygodną opcję push’n’connect – łączenie za pomocą jednego tylko przycisku. Ma on możliwość współpracy z bankami danych, takimi jak seria urządzeń ReadyNAS, posiada też port usb, za pośrednictwem którego można podłączyć zewnętrzny dysk. Dzięki temu dostęp do danych, takich jak gry, multimedia czy dokumenty, zgromadzonych w takim banku za pośrednictwem sieci bezprzewodowej. Technologia zamknięta jest w stylowej, czarnej obudowie, której kształt umożliwi umieszczenie urządzenia w najdogodniejszym miejscu w każdym domu. Dodatkowo router posiada również cztery superszybkie, gigabitowe porty Ethernet dla zwolenników sieci przewodowych. Wydajność zapewnia procesor o prędkości 680Mhz oraz 32MB pamięci operacyjnej RAM, a ponadto obsługuje częstotliwość 5GHz.