31/05/2010

SAMSUNG WAVE S8500 wchodzi na polski rynek

Samsung Wave S8500, pierwszy smartfon działający w oparciu o autorską platformę bada, trafia dziś do sprzedaży w Polsce. Pojawieniu się telefonu towarzyszy premiera sklepu z aplikacjami Samsung Apps, w którym użytkownicy mogą pobierać aplikacje i widgety na telefon. Serwis niedługo będzie dostępny dla mieszkańców 80 państw na całym świecie.

Samsung Apps to wygodny serwis, pozwalający na pobieranie aplikacji z poziomu komputera oraz bezpośrednio na telefon. Dzięki niemu użytkownicy zyskują szybki dostęp do szerokiej gamy gier, programów, nawigacji, e-booków oraz aplikacji np. tematycznie powiązanych z portalami społecznościowymi, biznesem czy zdrowiem.

Pierwszy Samsung Apps dedykowany systemom Windows Mobile oraz Symbian działa już w Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Singapurze, Niemczech, Brazylii oraz Chinach. Wraz z premierą autorskiej platformy bada, zasięg Samsung Apps rozszerzy się do 80 państw. Wśród zasobów sklepu można znaleźć aplikacje, które powstały we współpracy m.in. z: The Associated Press, Electronic Arts, Facebook, Gameloft, Layar, Myspace, Namco Bandai, Twitter, Universal Pictures International, WeatherBug, ZAGAT. Wśród nich będzie można korzystać ze sztandarowych produkcji jak Need for Speed Shift (EA), Tower Bloxx (Digital Chocolate), Weather Bug(WeatherBug) oraz ZAGAT TO GO(Handmark).

Możliwości najnowszego smartfona Samsung Wave S8500 zachwycą również fanów jednej z najpopularniejszych gier konsolowych – Tom Clancy’s H.A.W.X. (Gameloft). Użytkownicy będą mogli wybierać spośród 13 misji, 26 modeli samolotów oraz cieszyć się pełnym wsparciem technologii 3D. Posiadacze Wave do swojej dyspozycji otrzymają również mobilny serwis informacyjny AP Mobile (The Associated Press).

Najnowsze rozwiązanie Samsunga w połączeniu z wydajną platformą sprzętową Samsung Wave S8500 sprawia, że w ręce użytkowników trafia wygodne i wielofunkcyjne narzędzie, oferujące dostęp do szerokiej gamy aplikacji i usług. Siłą bada jest różnorodność oraz nieograniczone możliwości tworzenia aplikacji, wykorzystujących zróżnicowane interfejsy użytkownika, grafikę 3D, technologię Flash, multipoint touch oraz czujnik ruchu. Autorski system operacyjny firmy Samsung daje również dostęp do narzędzi umożliwiających integrację serwisów społecznościowych, serwisów lokalizacyjnych oraz możliwości dokonywania płatności za pośrednictwem telefonu.

Twórcy aplikacji mobilnych mogą projektować własne programy za pośrednictwem zestawu narzędzi służących do projektowania aplikacji w środowisku bada SDK (Software Development Kit). bada SDK zapewnia dostęp do pełnego zestawu APIs (Application Programming Interfaces), IDE (Integrated Development Environment), symulatora, UI builder, oraz wielu narzędzi oraz materiałów ułatwiających programowanie w środowisku bada. Aplikacje tworzone przy pomocy bada SDK będą mogły znaleźć się w ofercie Samsung Apps. Pełna wersja SDK 1.0.0 jest już dostępna.

Przeczytaj także:   Nowa seria wydajnych dysków SSD Corsaira

Programiści mają również szansę na sprawdzenie się w globalnym konkursie ‘bada Developer Challenge’ z pulą nagród $ 2,700,000. Każdy z 300 najlepszych twórców wyłonionych w pierwszym etapie konkursu otrzyma smartfona Samsung Wave, a na zwycięzcę czeka nagroda główna w wysokości $300,000. W Polsce rozpoczęła się właśnie lokalna edycja konkursu – bada Cup z ogólną pulą nagród 450 000 PLN. Najlepszy programista ma szansę wygrać 100 000 PLN.

W Samsung Wave S8500 po raz pierwszy zastosowano drugą generację wyświetlaczy Super AMOLED, gwarantującą jeszcze jaśniejszy i czystszy obraz. Do końca 2010 roku Samsung będzie jedynym producentem, który może wykorzystywać to rozwiązanie. Dzięki niemu najnowszy telefon wielozadaniowy z oferty Samsung, oferuje najwyższą jakość odtwarzanych filmów oraz zdjęć.


Samsung Wave wyposażono także w procesor 1GHz, który zapewnia nie tylko najwyższą jakość grafiki, ale również udoskonaloną czułość na dotyk oraz płynne przetwarzanie wymagających plików graficznych oraz 3D. Odtwarzanie plików w formacie DivX, Xvid, MP4, WMV oraz dźwięk przestrzenny 5.1 czynią z niego centrum multimedialnej rozrywki. Telefon umożliwia również nagrywanie oraz odtwarzanie plików wideo w standardzie HD (720p). Co więcej, Samsung Wave S8500 to pierwszy na świecie telefon wyposażony w technologię  Bluetooth 3.0 oraz WiFi 802.11n.

Samsung Wave już wkrótce będzie można kupić w Europie, Azji Południowo – Wschodniej, Chinach, na Środkowym Wschodzie, w Afryce oraz Ameryce Łacińskiej. Sugerowana przez producenta cena detaliczna telefonu wyniesie 1599 PLN.

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...

Psy pokochały… Uber Pets

Okazuje się, że jeśli chodzi o przejazdy ze zwierzakami, Polska prowadzi w Europie. To właśnie u nas notuje się największą liczbę podróży Uber Pets. Z okazji Międzynarodowego Dnia Psa, który świętowaliśmy 26 sierpnia, eksperci Uber sprawdzili, jak podróżujemy ze swoimi pupilami. Zwierzęta coraz częściej towarzyszą nam w codziennych podróżach. Z myślą o nich i ich […]

Udostępnij ten artykuł...

Czy stacje bazowe sieci komórkowych mają wpływ na ceny nieruchomości?

Dostatecznie gęste rozmieszczenie masztów telefonii komórkowych jest gwarantem dostępu do wysokiej jakości usług telekomunikacyjnych. W erze transformacji cyfrowej niezakłócony zasięg stanowi podstawę funkcjonowania społecznego, a budowa stacji bazowych jest uznawana za inwestycje celu publicznego. Choć ich obecność lokalnie nadal wzbudza wiele kontrowersji, naukowcy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie zaprzeczają utartemu stereotypowi, jakoby stacje bazowe wpływały […]

Udostępnij ten artykuł...