13/03/2015

“Serce robota” zdobyło ponad 50 tys. USD

Kampania crowdfundingowa polskiej firmy technologicznej Husarion osiągnęła swój cel, zdobywając oczekiwane środki finansowe jeszcze przed zakończeniem czasu zbiórki. W serwisie Kickstarter.com udało się zebrać ponad 50 000 dolarów potrzebnych do rozpoczęcia produkcji innowacyjnego projektu RoboCORE. Pełne sfinansowanie kampanii „serca robotów” pozwoli krakowskiej firmie zrealizować wizję nowatorskiej platformy stanowiącej centralny element nowych konstrukcji. Umożliwią one proste i tanie tworzenie robotów bez specjalistycznej wiedzy.

Zakładane minimum zostało osiągnięte w środę 11 marca w godzinach popołudniowych, a zbiórka zakończy się w piątek 13 marca o godzinie 8:00 czasu polskiego. Dzięki zebranym funduszom produkcja modułów RoboCORE będzie mogła ruszyć najpóźniej w maju, a pierwsi wspierający, którzy przekazali na rzecz zbiórki odpowiednią kwotę, otrzymają swoje własne robotyczne serca w lipcu tego roku.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni społeczności Kickstarter za udzielone nam wsparcie. Dzięki sukcesowi kampanii jesteśmy o krok bliżej do upowszechnienia robotyki konsumenckiej i wprowadzenia przystępnej technologii konstrukcyjnej do powszechnego użytku mówi Dominik Nowak, CEO Husarion.

Każdy robot składa się z trzech elementów: elektroniki, oprogramowania i mechaniki. RoboCORE to połączenie elektroniki i oprogramowania w zgrabnej obudowie o kształcie przypominającym anatomiczne serce. Urządzenie oferuje funkcjonalności niedostępne w innych systemach robotyki, takie jak sterowanie i programowanie z dowolnego miejsca na świecie czy strumieniowanie audio/wideo przez Internet. Rozbudowane peryferia, wydajny procesor i intuicyjne oprogramowanie sprawiają, że wyobraźnia użytkownika RoboCORE twórcy nie napotyka szybko na swoje granice.

serce robota

(RED)