18/08/2022

Serial “Below” – nowa produkcja od Viaplay

Serial “Below” to mroczny komediodramat z Marią Austgulen (“Made in Oslo”) w roli głównej. Najnowsza oryginalna produkcja Viaplay przedstawia życie młodej kobiety, która w wyniku nieszczęśliwego wypadku samochodowego musi przystosować się do nowej rzeczywistości.

serial below viaplay

Za scenariusz odpowiada Tina Rygh (autorka scenariuszy do takich tytułów jak “Sigurd Can’t Get Laid” oraz “Basic Bitch”), która debiutuje w roli twórcy sześcioodcinkowego serialu. Reżyserią zajęła się Siri Seljeseth (Zdobywczyni Złotego Ekranu w plebiscycie Young and Promising). Nowa produkcja będzie miała swoją premierę jesienią wyłącznie na platformie Viaplay.

O czym jest serial “Below” Viaplay?

W drodze powrotnej z wieczornego spotkania z przyjaciółmi Fanny (Maria Austgulen) bierze udział w wypadku samochodowym, w którym ginie jej najlepszy przyjaciel Kurt, a sama zostaje sparaliżowana od pasa w dół. Kobieta jest zmuszona do zamieszkania ze swoją siostrą, której unikała od czasów dzieciństwa. Cały czas tęskni za powrotem do swojego mieszkania na czwartym piętrze i dawnego stylu życia.

„Chciałam stworzyć opowieść o ludziach znajdujących się w kryzysie – to dobry punkt wyjścia do przedstawienia bolesnych, intymnych i wstydliwych wątków. Fanny nie pasuje do obrazu osoby, która skupia się na swoich problemach. W pewnym sensie odrzuca sytuację, w której się znalazła, jednocześnie nie mogąc się z niej uwolnić. Cieszę się, że Viaplay dostrzegło potencjał tej historii.” – podkreśla scenarzystka “Below”, Tina Rygh.

serial below viaplay

„Jest to mocna i nieszablonowa opowieść, która na każdym kroku stawia przed widzem pewnego rodzaju wyzwanie. Serial podejmuje ważne tematy z perspektywy bardzo złożonej postaci, jaką jest Fanny. Im bardziej odpychająca stara się być, tym bardziej do siebie przyciąga. Serial “Below” ma potencjał, by stać się hitem na wielu międzynarodowych rynkach.” – zaznacza Filippa Wallestam, Viaplay Group Chief Content Officer.

Produkcja serialu “Below”

Produkcją serialu “Below” (oryginalna nazwa “Nede”) zajęli się Bård Fjulsrud i Aurora Bjørnhaug z Monster Scripted. Producentem wykonawczym ze strony Viaplay Group jest Tanya Nanette Badendyck. Za międzynarodową dystrybucję odpowiada zespół Viaplay Content Sales.

(RED/Viaplay)