06/07/2009

Telefon Viewty LG w nowej odsłonie

Firma LG poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowego telefonu z aparatem Viewty Smart (LG-GC900). Model ten umożliwia pracę w trybie Intelligent Shot Mode, który ułatwia wykonywanie znakomitych zdjęć dzięki automatycznej analizie fotografowanych scen i odpowiedniemu dostosowywaniu ustawień aparatu.

124662123772302

W telefonie Viewty Smart wykorzystano najlepsze rozwiązania z pierwszego modelu LG Viewty, którego sprzedaż przekroczyła 6,5 mln sztuk. Oprócz trybu Intelligent Shot Mode telefon ten zapewnia jeszcze większą przyjemność oglądania wykonanych zdjęć niż jego poprzednik dzięki odświeżeniu wielu funkcji. Należą do nich matryca o rozdzielczości 8 megapikseli i czułości ISO 1600, ekran dotykowy WVGA o wyższej rozdzielczości, bardziej inteligentny procesor obrazu oraz opracowany przez LG, łatwy w obsłudze interfejs użytkownika klasy S.

Tryb Intelligent Shot Mode i zaawansowane funkcje aparatu

O wyjątkowości telefonu Viewty Smart LG świadczy tryb Intelligent Shot Mode, który analizuje fotografowany obiekt, tło i warunki oświetlenia oraz porównuje dane z siedmioma zaprogramowanymi fabrycznie ustawieniami, aby umożliwić robienie doskonałych zdjęć za każdym razem. Funkcja ta, wciąż należąca do rzadkości w wysokiej klasy autonomicznych, kompaktowych aparatach cyfrowych, po raz pierwszy została wprowadzona w telefonie z aparatem i jest oferowana wyłącznie przez LG. Ten obsługiwany bezproblemowo tryb całkowicie eliminuje konieczność sprawdzania ustawień przed wykonaniem zdjęcia. Ponadto użytkownik uzyskuje błyskawicznie informacje o ujęciu — aparat wyświetla wszystkie dane w postaci pasków wskaźników na bieżąco w trakcie analizowania kadru.

124662126777205-back

Dzięki rozdzielczości 8 megapikseli zdjęcia wykonywane za pomocą telefonu Viewty Smart są nie tylko na tyle dobre, aby można je było udostępniać online, ale nawet wystarczająco ostre, by je drukować i oprawiać w ramki. Dzięki czułości ISO 1600 (ustawienie maksymalne) zdjęcia, które do tej pory wydawały się zbyt przyćmione lub ciemne, można teraz robić nawet bez lampy błyskowej. Ich jakość można dodatkowo poprawić za pomocą lampy LED Flash telefonu. W telefonie Viewty Smart zastosowano jeszcze kilka innych nowych funkcji aparatu, w tym funkcję Multi Face Detection i funkcję nagrywania filmów w formacie D1 i jakości DVD. Wyposażono go także w funkcje, które sprawdziły się doskonale w poprzednich modelach telefonów LG, takie jak Touch Shot, Art Shot, Beauty Shot, Panorama Shot i Continuous Shot.

Przeczytaj także:   Superpłaski telewizor LG LH9500 oparty na technologii Full LED LG

Interfejs użytkownika klasy S rozszerzony o funkcje aparatu

Telefon Viewty Smart zawiera także łatwy w obsłudze trójwymiarowy interfejs użytkownika klasy S, który zastosowano po raz pierwszy na początku tego roku w telefonie ARENA LG. Firma LG dostosowała funkcje klasy S do potrzeb aparatu w telefonie Viewty Smart poprzez wykorzystanie funkcji ekranowego wybierania numerów do natychmiastowego przełączania trybów robienia zdjęć. Wprowadzona została też przeglądarka miniatur, która pozwala przeglądać ostatnio zrobione zdjęcia bez konieczności wchodzenia do galerii zdjęć. Uproszczono nawet funkcję powiększania i zmniejszania obrazu. Aby uzyskać powiększenie, wystarczy przesuwać palec po ekranie dotykowym zgodnie z ruchem wskazówek zegara, tak jakby obracało się pierścień funkcji zoom w aparacie SLR. Efekt pomniejszenia obrazu uzyskuje się poprzez przesunięcie palca w przeciwnym kierunku. Powiększać i pomniejszać obraz można również, „ściskając” lub „rozciągając” go dwoma palcami.

W telefonie Viewty Smart udostępnianie zdjęć jest równie łatwe, co ich wykonywanie. Jego szeroki, 3 calowy ekran WVGA zapewnia ostry obraz w pełnej rozdzielczości 800 x 480, co umożliwia dostrzeżenie najdrobniejszych szczegółów na zdjęciach i filmach. Telefon Viewty Smart jest zgodny ze standardami HSDPA 7,2 Mb/s i Wi-Fi, może więc przesyłać zdjęcia przez Internet z szybkością szerokopasmową. Dzięki znakowaniu geograficznemu za pomocą funkcji A-GPS znajomi użytkownika mogą nawet zobaczyć dokładne miejsce, w którym zdjęcie zostało zrobione. Telefon Viewty Smart umożliwia również zapisywanie zdjęć w pamięci wewnętrznej o pojemności 1,5 GB lub na kartach MicroSD o pojemności do 32 GB.

Model Viewty Smart z łatwością mieści się w kieszeni, gdyż ma zaledwie 12,4 mm grubości — jest to najcieńszy na rynku telefon z aparatem o rozdzielczości 8 megapikseli. Wyjątkowo efektowna, przypominająca aparat fotograficzny obudowa sprawia jednak, że niewiele osób będzie chciało trzymać ten telefon cały czas schowany w kieszeni.

Telefon LG Viewty Smart jest oferowany w Europie przez operatorów już od maja tego roku, a następnie zostanie wprowadzony na inne rynki na całym świecie.

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...

Psy pokochały… Uber Pets

Okazuje się, że jeśli chodzi o przejazdy ze zwierzakami, Polska prowadzi w Europie. To właśnie u nas notuje się największą liczbę podróży Uber Pets. Z okazji Międzynarodowego Dnia Psa, który świętowaliśmy 26 sierpnia, eksperci Uber sprawdzili, jak podróżujemy ze swoimi pupilami. Zwierzęta coraz częściej towarzyszą nam w codziennych podróżach. Z myślą o nich i ich […]

Udostępnij ten artykuł...

Czy stacje bazowe sieci komórkowych mają wpływ na ceny nieruchomości?

Dostatecznie gęste rozmieszczenie masztów telefonii komórkowych jest gwarantem dostępu do wysokiej jakości usług telekomunikacyjnych. W erze transformacji cyfrowej niezakłócony zasięg stanowi podstawę funkcjonowania społecznego, a budowa stacji bazowych jest uznawana za inwestycje celu publicznego. Choć ich obecność lokalnie nadal wzbudza wiele kontrowersji, naukowcy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie zaprzeczają utartemu stereotypowi, jakoby stacje bazowe wpływały […]

Udostępnij ten artykuł...