04/08/2009

Teleobiektyw dla zawodowców

Na rynek trafił nowy obiektyw NIKKOR AF-S 70–200 mm f/2,8G ED VR II, który dzięki nowej konstrukcji układu optycznego zapewnia wysoką jakość obrazu, niezależnie od warunków oświetleniowych. W premierowym obiektywie, przeznaczonym głównie dla profesjonalistów, udoskonalono także działanie mechanizmu redukcji wibracji.

NIKKOR AF-S 70–200 mm f/2,8G ED VR II

Obiektyw NIKKOR AF-S 70–200 mm f/2,8G ED VR II wyposażono w zaawansowany mechanizm redukcji wibracji VRII (Vibration Reduction), który umożliwia robienie zdjęć z czasami otwarcia migawki dłuższymi o cztery stopnie EV* w porównaniu do takiego samego obiektywu bez tej funkcji. Dostępne są dwa tryby: Normalny do wykonywania zdjęć w warunkach typowych oraz Aktywny do minimalizacji drgań towarzyszących fotografowaniu w sytuacjach wyjątkowych, jak np. ze znajdującego się w ruchu samochodu, motocykla czy samolotu. Obydwa tryby zapewniają stabilizację obrazu w wizjerze, co umożliwia wygodne i dokładne wskazanie punktu ostrości oraz kadrowanie.

Nowy obiektyw zapewnienia obraz najwyższej jakości m.in. dzięki znakomitej jednolitości odwzorowania obrazu na całej powierzchni kadru dla aparatów formatu FX. Opracowana przez firmę Nikon powłoka nanokrystaliczna Nano Crystal Coat oraz siedem elementów ze szkła ED o ultraniskiej dyspersji ograniczają do minimum wewnętrzne odbicia światła i zniekształcenia. Umożliwia to rejestrowanie zdjęć o dużej szczegółowości i wysokim kontraście nawet w najbardziej wymagających warunkach oświetleniowych.

NIKKOR AF-S 70–200 mm f/2,8G ED VR II

W obiektywie Nikkor AF-S 70–200 mm F/2,8G ED VR II zastosowano trzy tryby ustawiania ostrości: A/M, M/A i M. Nowy przełącznik A/M pozwala na zachowanie priorytetu autofokusa, nawet jeśli podczas fotografowania użytkownik korzystał z pierścienia ustawiania ostrości.

Model wyposażono w układ optyczny, który pozwolił na zmniejszenie wymiarów tubusu w porównaniu z poprzednikiem obiektywu, bez zmniejszania jego trwałości, co liczy się zwłaszcza w fotografii zawodowej. Wytrzymała obudowa wykonana z magnezu została dodatkowo uszczelniona dla zachowywania odporności na kurz i wilgoć.

* Zgodnie z wynikami testów przeprowadzonych przez firmę Nikon

Dane techniczne

  • Ogniskowa 70–200 mm
  • Największa/najmniejsza przysłona: f/2,8, f/22
  • Budowa obiektywu 7 elementów ze szkła typu ED
  • Kąt obrazowy: 34°20’ – 12°20’ (22°50’ – 8° w formacie DX)
  • Minimalna odległość ustawiania ostrości: 1,4 m (w całym zakresie ogniskowej)
  • Liczba listków przysłony: 9 (zaokrąglone)
  • Średnica filtru: 77 mm
  • Średnica x długość: Około 87 x 209 mm
  • Masa: Około 1540 g

Cena w sklepie Euro.com.pl wynosi: 9098 zł