17/05/2010

TRANSCEND przedstawia kontroler portów USB 3.0

Po zaprezentowaniu pierwszego urządzenia z interfejsem USB 3.0 – dysku zewnętrznego StoreJet 25D3 – TRANSCEND wprowadza na rynek kontroler portów USB 3.0. Podłączony do płyty głównej pozwala korzystać ze wszystkich urządzeń obsługujących nowy standard.

Kontroler PDU USB 3.0 jest idealnym rozwiązaniem dla użytkowników pecetów, którzy nie chcą wymieniać płyty głównej wyłącznie w celu posiadania nowego interfejsu. Urządzenie pozwoli im bez przeszkód korzystać z jego dobrodziejstw. Dzięki zastosowaniu złącza PCI Express 2.0 x1 kontroler jest kompatybilny z wszystkimi dostępnymi na rynku płytami głównymi i gwarantuje nieograniczoną dwustronną komunikację między komputerem i dowolnym urządzeniem USB podłączonym do adaptera.


PDU3 USB 3.0 jest wyposażony w dwa porty USB, co zapewnia obsługę interfejsu USB 3.0 przy przepustowości do 5Gb/s. Oznacza to 10-krotny wzrost prędkości transferu danych w porównaniu do wcześniejszego USB 2.0. Kontroler jest kompatybilny wstecz, a więc zapewni komunikację także ze starszymi urządzeniami wykorzystującymi USB 1.1 lub USB 2.0.

Ponadto kontroler USB 3.0 od TRANSCENDa dostarcza 900mA natężenia prądu na każdy port, czyli o 80% więcej niż USB 2.0. Gwarantuje to bardziej stabilną pracę urządzeń zużywających znaczne ilości prądu, a te zasilane akumulatorkami dużo szybciej się ładują.  Kontroler PDU3 USB 3.0 jest zgodny z systemem operacyjnym Windows7. Został objęty dwuletnią gwarancją producenta.

Sugerowana cena detaliczna kontrolera portów USB 3.0 PDU3 wynosi 85 zł brutto.