10/02/2010

Transcend przedstawia nowe pendrivy z serii Hi-Speed

Transcend prezentuje nową pamięć flash z linii Hi-Speed – JetFlash 620. Wśród innych pendrivów wyróżnia się szybkim transferem danych oraz zabezpieczeniami chroniącymi dane przed niepowołanym dostępem.

JetFlash 620 wykorzystuje standard szyfrowania AES (Advanced Encryption Standard) w celu ochrony przechowywanych danych. Ich bezpieczeństwo zwiększa dołączane oprogramowanie JetFlash SecureDrive, które pozwala na utworzenie na pendrivie prywatnej chronionej hasłem strefy. Aplikacja umożliwia częstą zmianę hasła, by poufne dane nie znalazły się w rękach hakerów, zbyt ciekawych znajomych lub członków rodziny.

Dzięki zaawansowanej dwukanałowej technologii JetFlash 620 zapewnia bardzo szybki i wydajny transfer danych. Odczyt odbywa się na poziomie 32MB/sek., a zapis 18MB/sek. Urządzenie jest dostępne w trzech wersjach pojemnościowych, oferując od 8 do 32 GB miejsca do przechowywania dużej ilości dokumentów, plików muzycznych i wideo, zdjęć i prezentacji.

W celu zwiększenia funkcjonalności  JetFlash 620 użytkownicy mogą pobrać ze strony producenta darmowe oprogramowanie JetFlash Elite. Dzięki niemu pendrive może być używany jako klucz do logowania się na konta mailowe lub do tymczasowego zamykania komputera.

Sugerowana cena przenośnej pamięci JetFlash 620 o pojemności 8 GB wynosi 74 zł brutto, 16 GB – 144 zł brutto, a 32 GB – 283 zł brutto. Wszystkie urządzenia objęte są dożywotnią gwarancją producenta.

Specyfikacja:

ModelJetFlash 620
Waga [g]8,5
Wymiary [mm]60,9 x 19,3 x 8,5
WyjścieUSB 2.0
Maksymalny transfer danychodczyt 32MB/sek, zapis 18MB/sek.
Dodatkowe oprogramowanieJetFlash SecureDriveJetFlash Elite
Pojemność8, 16, 32 GB
KompatybilnośćWindows 7, 2000 / XP / Vista
Udostępnij ten artykuł...
Przeczytaj także:   Kamera internetowa w kształcie kwiatka

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...