25/10/2011

TrustPort wypuszcza nowe narzędzie – TrustPort Tools

Nowe narzędzie do zabezpieczenia poufnych danych firm i przedsiębiorstw  TrustPort Tools  jest już dostępne na Polskim rynku.

Ochrona poufnych danych jest niezastąpionym elementem zabezpieczenia komputerów. Narzędziem zapewniającym szyfrowanie i rozdrabnianie danych jest TrustPort Total Protection, ale na potrzeby przedsiębiorstwa lub osób, które nie wymagają pełnego pakietu bezpieczeństwa, firma TrustPort wypuściła nowy produkt który jest idealną odpowiedzią na potencjalną utratę poufnych danych.

„Niektórym z naszych klientów, zarówno obecnych jak i potencjalnych, brakowało możliwości zakupu oprogramowania tylko do ochrony danych „, wyjaśnia Marcela Parolkova, dyrektor sprzedaży w TrustPort.

TrustPort Tools to modularne oprogramowanie, prezentujące w zasadzie dwie metody szyfrowania danych.
Pierwsza z nich to szyfrowane archiwum i jest idealne dla firm, władz i instytucji,  które pracują z wieloma poufnymi dokumentami i muszą je przechowywać w bezpiecznym miejscu po ich przetworzeniu. Jeśli jest mało prawdopodobne, że dokumenty te będą przeglądane więcej niż raz lub dwa razy w przyszłości, szyfrowane archiwum jest idealnym rozwiązaniem.

Gdy  poufne dane są przetwarzane na bieżąco dobrym rozwiązaniem jest natomiast szyfrowanie dysku. Zapewnia to automatyczne szyfrowanie dokumentu zapisywanego, kopiowanego lub przenoszonego na wirtualny dysk. Za każdym razem gdy użytkownik uruchomi komputer, program poprosi go, aby wprowadził swoje dane dostępu do dysku, co jest jedyną rzeczą, o której należy pamiętać. Użytkownik pracuje z dyskiem wirtualnym w ten sam sposób jak pracował ze zwykłym dyskiem. Operacje są proste i wygodne.

Inną ważną cechą programu jest niszczenie danych. Usuwanie dokumentów to jedna rzecz, natomiast usuwanie ich na dobre to druga. Dla poufnych dokumentów w końcu ich cyklu życia, metoda usuwania ma kluczowe znaczenie. Ten program usuwa dokumenty w sposób, który wyklucza ich odtworzenie w przyszłości. Oferowane jest osiem metod niszczenia, w zależności od tajności dokumentów. Niektóre z tych metod są szybsze, niektóre z nich są bardziej dokładne. Dla większości firm i organizacji, domyślne metody rozdrabnianie zakładają optymalne połączenie szybkości i dokładności.

źródło: Marken Systemy Antywirusowe

Udostępnij ten artykuł...
Przeczytaj także:   Ranking najpopularniejszych aplikacji sportowych do ćwiczeń w domu

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...