ViDiS: Nowa era prezentacji – Anoto PenPresenter

Na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykły długopis i jest równie łatwy w obsłudze. Jednak w rękach prowadzącego prezentację oznacza władzę i możliwości, które ożywią każdą prezentację PowerPoint. Wystarczy wydrukować prezentację na zwykłych kartkach papieru i pisać po slajdach cyfrowym długopisem Anoto, a to co zapisane na kartce pojawi się … na ekranie.

Anoto PenPresenter umożliwia:
•    sprawne poruszanie się po prezentacji PowerPoint (zmianę slajdów)
•    dodawanie odręcznych notatek widocznych na ekranie
•    podświetlanie i wyróżnianie konkretnych fragmentów obrazu zupełnie jak przy użyciu multi-medialnej tablicy

Anoto PenPresentercopyright by ANOTO

Jak to działa ?
Anoto Pen PresenterFirma Anoto opatentowała technologię cyfrowego papieru, która polega na drukowaniu dokumentów w taki sposób, że na każdej kartce wydrukowany jest delikatna, niewidoczna na pierwszy rzut oka szara warstwa współrzędnych. Pióro posiada wbudowaną kamerę i mikroprocesor, które odczytują z warstwy współrzędne, orientując się w ten sposób, w której części dokumentu znajduje się stalówka. Informacja ta przesyłana jest w czasie rzeczywistym przez wbudowany nadajnik Bluetooth do komputera prelegenta i wszystko, co napisane na kartce (zwykłym tuszem) pojawia się natychmiast na ekranie komputera i/lub projektora. Dzięki temu prelegent widzi dokładnie notatki, które wprowadza na kartce.

Dodatkowo, oprogramowanie Anoto dodaje do każdej kartki przyciski służące do nawigacji (zmiana slajdów, zaciemnienie ekranu) oraz zmiany koloru i grubości linii używanej do notowania (wykorzystywane są standardowe narzędzia edycyjne dostępne w programie PowerPoint).

Anoto Pen PresenterUżytkowanie Anoto PenPresenter daje dużo satysfakcji. Szeroki wachlarz narzędzi podnoszących atrakcyjność prezentacji pomaga utrzymać zainteresowanie słuchaczy i rozbudzić ich aktywność. Jest nie do przecenienia podczas firmowej burzy mózgów, kreatywnych warsztatów czy podsumowania działu handlowego.

Wszystkie notatki i oznaczenia dodane w trakcie prezentacji można po jej zakończeniu zapisać w oryginalnym pliku prezentacji lub w jego kopii. Są one normalnymi obiektami prezentacji PowerPoint – można je edytować i usuwać.

Tak wzbogacona prezentacja może trafić do wszystkich uczestników mailem lub w formie wydruku.

Anoto PenPresenter jest intuicyjny w użytkowaniu – nie wymaga długiego procesu adaptacji czy nauki. Po szybkiej instalacji oprogramowania jest gotowy do użycia – zupełnie jak długopis. Anoto PenPresenter zasilany jest jedną baterią typu AAA.

Dla zapewnienia dokładności wydruku producent zaleca stosowanie kolorowych drukarek laserowych o rozdzielczości min 600dpi oraz obsługujących języki PostScript lub GDI.  W najbliższym czasie obsługiwane będą również drukarki pracujące z PCL.

Anoto penPresenter BOXcopyright by ANOTO

Anoto PenPresenter dostępny jest w sugerowanej cenie detalicznej 1.949 zł (z VAT)