08/07/2009

ZyXEL NBG-419N – szybki, energooszczędny i prosty w konfiguracji

ZyXEL poszerzył swoją ofertę routerów bezprzewodowych 802.11n 2.0 o model NBG-419N. Urządzenie zostało wyposażone w nowe rozwiązanie ZyXEL’a – intuicyjny konfigurator, dzięki któremu za pomocą kilku kliknięć można szybko skonfigurować domową sieć.

ZyXEL NBG-419N pracuje w standardzie 802.11n 2.0 i umożliwia bezprzewodową transmisję danych z prędkością do 300 mbps. Producent wyposażył nowy router w regulację mocy nadajnika, aby pozwolić użytkownikom na dobranie odpowiedniej mocy sygnału i ograniczyć interferencję z sąsiednimi punktami dostępowymi.

Nowością w routerach ZyXEL’a jest zastosowany w NBG-419N intuicyjny konfigurator, pozwalający w bardzo prosty sposób skonfigurować domową sieć – stanowi on idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą przechodzić przez wszystkie etapy złożonych ustawień, tylko szybko i łatwo rozpocząć pracę z urządzeniem. Dla zaawansowanych użytkowników nadal dostępny jest standardowy tryb konfiguracji.

img_nbg-419n_p

Nowy router ZyXELa wyposażony został w technologie Wi-Fi Multimedia (WMM), która automatycznie określa priorytety dla różnych typów ruchu i optymalizuje transmisję obrazu lub dźwięku przez sieci bezprzewodowe. Wraz z wbudowanym menadżerem pasma oraz mechanizmami gwarantowanej jakości usług (QoS) czyni to z NBG-419N idealne urządzenie dla użytkowników korzystających z aplikacji wrażliwych na opóźnienia (takich jak VoIP czy streaming video).

NBG-419N posiada wbudowany przycisk Wi-Fi Protected Setup (WPS), maksymalnie uproszczający konfigurację bezpiecznej sieci bezprzewodowej. Użytkownik może uwierzytelnić urządzenia w sieci przez naciśnięcie przycisku albo wpisanie automatycznie wygenerowanego kodu PIN. Aby zapewnić ścisłą ochronę bezprzewodowej transmisji danych, urządzenie obsługuje 64- i 128-bitowy protokół WEP oraz protokoły WPA/WPA2, . Ponadto router jest wyposażony w funkcje zapory sieciowej ze stanową inspekcją pakietów (SPI), ochronę przed blokadą usług (DoS) oraz przepuszczanie ruchu VPN (IPSec, PPTP, L2TP).

Kolejną z funkcji, w jakie wyposażony został NBG-419N, jest oszczędzający energię WLAN Timer, wyłączający sieć bezprzewodową w wybranych przez użytkownika przedziałach czasowych. Dodatkowym plusem takiego rozwiązania jest dodatkowe zabezpieczenie sieci, podczas gdy pozostaje ona nieużywana – może być ono także stosowane jako narzędzie kontroli rodzicielskiej, służące do ustalenia godzin korzystania z sieci. WLAN Timer można ustawić zaledwie kilkoma kliknięciami przy pomocy wygodnego konfiguratora.

ZyXEL NBG-419N należy do grupy produktów objętych programem „Bestseller”, dzięki czemu gwarancja na to urządzenie została wydłużona do 3 lat, a jego sugerowana cena dla użytkownika końcowego to 172 PLN netto.

Udostępnij ten artykuł...
Przeczytaj także:   Terabajty multimediów w czarnej skrzynce

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...