EUROZET uruchamia Niagaro.pl

EUROZET uruchamia muzyczny serwis internetowy oferujący muzykę na żądanie niagaro.pl. Jego użytkownicy będą mogli m.in. słuchać ulubionej muzyki online, tworzyć własne playlisty i ściągać wybrane utwory w wersji mp3.

Od dzisiaj, 7 czerwca br., polscy internauci mogą korzystać z nowego serwisu muzycznego www.niagaro.pl uruchomionego przez Grupę EUROZET. Serwis jest dostępny w wersji BETA. To platforma oferująca w pełni legalnie muzykę na żądanie (MOD).  W przyjętym modelu biznesowym „streaming” i funkcjonalności społecznościowe mają stanowić podstawowe czynniki jego sukcesu.


Użytkownicy www.niagaro.pl mają możliwość słuchania ulubionych utworów online, tworzenia własnych playlist i dzielenia się nimi z innymi internautami, jak również ściągania muzyki w formacie mp3 bez DRM na komputer lub telefon komórkowy. W bazie serwisu znajduje się katalog ponad 2 milionów polskich i zagranicznych utworów.

Do wyszukiwarki na stronie można wpisywać nie tylko wykonawców, tytuły piosenek, nazwy albumów, czy gatunków muzycznych, ale także – dzięki możliwości „otagowywania” playlist – „klimat” szukanej muzyki, np. samochodowa, imprezowa,  romantyczna, etc. Internauci, którzy dotąd korzystali z last.fm mogą importować swoje listy odtwarzania do niagaro.

Wchodząc na muzyczną platformę Grupy EUROZET będzie można dowiedzieć się również, czego słuchają polscy celebryci, którzy zostali zaproszeni do stworzenia własnych playlist.

Platforma oferuje trzy poziomy dostępu – darmowy bez konieczności logowania, darmowy dla zarejestrowanych oraz odpłatny. Użytkownicy niezarejestrowani będą mogli słuchać predefiniowanych playlist, a także skorzystać z mechanizmu dostosowującego muzykę do indywidualnych gustów użytkownika. Po zarejestrowaniu internauci uzyskają dodatkowo dostęp do wszystkich playlist innych „niagarczyków”, a ich preferencje muzyczne zostaną zapamiętane przez system. W opcji odpłatnej można skorzystać z dwóch rodzajów abonamentów – „kup dostęp” (umożliwiający streaming dowolnych utworów wybranych przez użytkownika w okresie: dobowym, tygodniowym, miesięcznym i rocznym) i „kup pakiet” (umożliwiający miesięczny lub roczny streaming dowolnych utworów wybranych przez użytkownika, a także dostęp do ściągania mp3). Kupując dostęp lub pakiet internauci będą mogli tworzyć własne playlisty i korzystać ze wszystkich funkcji serwisu.

Ceny za dostęp do usług odpłatnych oferowanych przez serwis zaczynają się od 3 zł + VAT (pakiety – od 9,99 zł + VAT). Opłat można dokonywać za pomocą smsów, przelewów lub karty kredytowej.

Twórcy serwisu zakładają, że do końca bieżącego roku uda się pozyskać kilkaset tysięcy użytkowników. Model biznesowy przewiduje dwa podstawowe źródła przychodów – wykupionych abonamentów oraz z reklam.

Autor/Redaktor publikacji

A.K.