28/02/2023

Games Invest Forum – konferencja inwestycyjna w branży gier

Games Invest Forum (7 marca, Warszawa) to pionierskie i unikatowe wydarzenie z branży skupiające się na jego biznesowej stronie. Zarządzający polskimi spółkami z branż gier wideo spotkają się z największymi polskimi i światowymi inwestorami, analitykami, wydawcami i partnerami branżowymi. W trakcie wydarzenia odbędą się spotkania (meet &match), panele dyskusyjne i prelekcje. Tematem przewodnim są prawdziwe wartości w branży.

Games Invest Forum – sytuacja w branży

Polskie gry wideo stały się najbardziej rozpoznawalnym na światowej arenie towarem eksportowym. Globalne sukcesy największych polskich studiów deweloperskich, takich jak: CD Projekt Red, Techland, 11bit Studios czy Bloober Team wsparte sukcesami mniejszych studiów (np. Superhot, The Parasight, Creepy Jar czy Tomasza Ostafina) napędziły w ostatnich latach rozwój polskim sektorze gier.

Games Invest Forum

Na sukcesy te cieniem kładą się jednak patologiczne zjawiska. Mowa o crunch i mikro-managemencie. Produkcje obliczone jedynie na cyniczny sukces finansowy, powstawanie studiów na potrzeby IPO. A także liczne przykłady tworzenia miraży przyszłych sukcesów (np. słynne wishlisty) w celu pozyskania finansowania lub sprzedaży akcji.

Wszystko to w kraju w samym sercu Europy, doświadczonym latami wojen, ciężkiego położenia geopolitycznego czy wewnętrznych konfliktów. Ten wieloskładnikowy koktajl powoduje radość wielu potrafiących docenić jego wyjątkowość i wiedzących jak go smakować i niestrawność u tych, którzy nie są zaznajomieni z jego składnikami próbują przyjąć go szybko w całości. Games Invest Forum – program imprezy.

GIF – pierwsza w historii impreza

Czas hossy jest okresem, w którym większość uczestników rynku zyskuje. Okres recesji jest trudny dla większości, ale jest czasem znakomitych możliwości dla najlepszych. Jest też momentem oczyszczenia dla całego rynku. Ten moment stał się asumptem do stworzenia pierwszego w historii forum dla menadżerów spółek game-dev, inwestorów, analityków, partnerów biznesowych i dziennikarzy. Pierwsza edycja tej unikalnej na skalę światową i ekskluzywnej imprezy – Games Invest Forum- podnosi wiele tematów, których wspólnym mianownikiem są realne wartości w branży gier.

Games Invest Forum jest dla zainteresowanych zwiększeniem dywersyfikacji swojego portfolio lub pracą w branży gier. To świetna okazja do networkingu. To także okazja do spotkania dziennikarzy, wydawców gier i profesjonalistów w dziedzinie gamedevu ze studiami z Polski, które trafiają na pierwsze strony gazet. To szansa na nawiązanie kontaktu z osobami o podobnych poglądach i poznanie najnowszych trendów i innowacji w tej ekscytującej dziedzinie.

artykuły pod seo

Podczas Games Invest Forum odbędą się panele dyskusyjne:

  • Gamedev w czasach bessy – czy kryzys to szansa na innowację?
  • Polski rynek twórców gier oczami inwestorów globalnych.
  • Konsolidacja zdefragmentowanego polskiego rynku – szansa dla polskich inwestorów?

Panele poprowadzą dziennikarze: Mateusz Witczak (PolskiGamedev), Agnieszka Zaręba (Radio Zet) i Natalia Kieszek (Strefa Inwestorów). Wezmą w nich udział przedstawiciele świata gier i rynku finansowego.

W ramach Games Invest Forum wygłoszone zostaną również prelekcje takich firm jak m.in.: Microsoft, Try Evidence czy Meta. Jako główny sponsor wydarzenia – firma Bloober Team SA – na rozpoczęcie eventu przedstawi swoją strategię na lata 2023-2027.

Akredytacje na stronie: gamesinvestforum.com.  Liczba miejsc jest ograniczona.

Opracował: Marcin Majerek