04/10/2011

Garmin Forerunner 910XT – nowy wymiar aktywności

Garmin International w dniu dzisiejszym zaprezentował Forerunner  910XT – wielofunkcyjne urządzenie GPS dla osób aktywnie uprawiających wiele dyscyplin sportowych.

Forerunner 910XT pozwala na dostęp do szczegółowych informacji odnośnie przepłyniętego dystansu, prędkości/tempa, wysokości czy wartości tętna podczas biegania lub jazdy na rowerze. Urządzenie, mimo niewielkich gabarytów, wyposażone jest m.in. w barometryczny wysokościomierz i czytelny wyświetlacz. Ponadto wbudowana bateria zapewnia do 20 godzin pracy. Forerunner 910XT będzie prezentowany podczas przygotowań do Mistrzostw Świata w triathlonie w Kona na Hawajach, które rozpoczną się 8 października 2011.

Urządzenie Forerunner 910XT przystosowane jest do pracy zarówno na basenach jak i akwenach otwartych. Najnowszy produkt Garmin zapewnia wodoodporność do 50 metrów i jest pierwszym, wielofunkcyjnym zegarkiem dla sportowców, który jest w stanie dokonać dokładnych pomiarów przepłyniętego dystansu, efektywności oraz tempa pływania. Dodatkowo 910XT umożliwia wyliczenie punktacji SWOLF – czasu przepłynięcia pojedynczej długości basenu oraz cykli ruchów wykonanych rękoma na tym dystansie. Im niższy wynik SWOLF, tym lepsza efektywność pływania. Na otwartych zbiornikach wodnych urządzenie Garmina oferuje funkcje rejestrowania przepłyniętej trasy, co pozwala później na dokładne prześledzenie naszych dokonań za pomocą mapy w serwisie Garmin Connect. Wytrzymała konstrukcja oraz łatwa obsługa sprawiają, że Forerunner 910XT możemy wykorzystać także w wielu innych sportach wodnych, takich jak wioślarstwo, kajaki czy windsurfing.

Za sprawą elastycznego zapięcia szybko i bez najmniejszych problemów zamontujemy Forerunnera 910XT zarówno na ramie roweru jak i na przegubie dłoni. Ponadto naciśnięcie jednego przycisku pozwala na płynne przełączenie zegarka z trybu pływackiego na rowerowy, co zostaje również odnotowane w specjalnym logu. Rozwiązanie takie umożliwia dokładną analizę poszczególnych etapów danej trasy – od startu aż do mety, co z całą pewnością docenią triathloniści. Niewątpliwym plusem 910XT jest także dwudziestogodzinny czas pracy na baterii, który w zupełności wystarczy nawet w przypadku intensywnego treningu.

Forerunner 910XT umożliwia zaprogramowanie alarmów dźwiękowych i wibracyjnych, które będą powiadamiały o przyśpieszonym pulsie, zwiększonym tempie czy przebytym, określonym dystansie. Ponadto funkcja efektywności treningu, wykorzystująca monitor pracy serca, pozwala na dokładne przeanalizowanie obciążenia organizmu w trakcie wysiłku. Forerunner po wprowadzeniu odpowiednich danych przez użytkownika gwarantuje śledzenie efektywności danej sesji rowerowej lub biegowej.

Forerunner 910XT oferuje przydatną funkcję motywującą do poprawy własnych osiągów – Virtual Racer. Pozwala ona na porównywanie i analizowanie własnych wyników na przestrzeni czasu. Ponadto możemy rywalizować z innymi użytkownikami, którzy dane na temat swoich treningów i tras biegowych udostępnili w serwisie społecznościom Garmin Connect (http://connect.garmin.com).

Przeczytaj także:   Luksusowy infotaintment we wszystkich klasach samochodów

Forerunner 910XT, podobnie jak dostępne na rynku produkty Garmina przeznaczone dla sportowców, umożliwia bezprzewodową wymianę danych i synchronizację z miernikami mocy, monitorami pracy serca i innymi urządzeniami zapewniającymi wsparcie dla technologii ANT+. Forerunner 910XT będzie również w pełni kompatybilny z miernikiem mocy dla rowerzystów Garmin Vector.

Zgodnie z przyjętymi planami Forerunner 910XT ma trafić do sprzedaży w Polsce w połowie listopada 2011 w sugerowanej cenie brutto wynoszącej 399 euro.

Udostępnij ten artykuł...

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...