05/08/2010

Kieszonkowa kamera Samsung Full-HD z obrotowym obiektywem

Samsung Electronics rozszerzył swoją linię kompaktowych kamer cyfrowych o model HMX-E10. Najbardziej nowatorską funkcją nowego urządzenia jest uniwersalny, obrotowy obiektyw, który umożliwia nagrywanie filmów w jakości Full HD pod każdym kątem w zakresie 270 stopni. Dzięki tej unikalnej funkcji modelu E10 użytkownik ma możliwość wyjścia zza kamery i znalezienia się w kadrze.

W modelu HMX-E10, Samsung zastosował wbudowany port USB, dzięki czemu udostępnianie i przenoszenie nagranych filmów jest znacznie prostsze. Funkcja USB umożliwia użytkownikom podłączenie kamery bezpośrednio do komputera bez dodatkowych akcesoriów jak kabel USB, dzięki czemu użytkownicy mają nieskrępowany dostęp do swoich nagrań. Podłączając kamerę HMX-E10 do komputera poprzez USB można jednocześnie naładować jej baterię.

Sercem kamery HMX-E10 jest duży, zaawansowany przetwornik CMOS 1/3,2 cala, który umożliwia rejestrowanie filmów w imponującej rozdzielczości 1920×1080 full HD (przy 30 klatkach na sekundę, zapis w formacie H.264) oraz robienie 8-megapikselowych zdjęć cyfrowych. Z tyłu kamery znajduje się duży 2,7-calowy ekran dotykowy LCD ustawiony pionowo. Podczas nagrywania filmu ekran LCD modelu HMX-E10 jest podzielony na dwie części: górna część wyświetla na żywo to, co znajduje się w kadrze, a dolna część wyświetla serię przycisków dotykowych: nagrywaj, zatrzymaj i odtwarzaj. Konsumenci mogą nawet przekręcić obrotowy obiektyw i wykorzystać ekran do nagrywania samych siebie. W ten sposób mogą wyjść zza kamery i stać się bohaterami własnych filmów. Nagrane klipy można odtwarzać trzymają urządzenie poziomo, co pozwala wykorzystać cały wyświetlacz i oglądać filmy w trybie pełnoekranowym.


Model HMX-E10 wyposażono w szereg ciekawych funkcji, które zachęcają użytkowników do kreatywności przy kręceniu filmów. Mogą oni wykorzystać szereg inteligentnych filtrów i ustawień, które dadzą zaskakujące efekty wizualne. Urządzenie wyposażono m.in. w efekty miniatury, winietowania, czy szkicu, dzięki któremu film wygląda jak narysowany ołówkiem.

Samsung zaprojektował HMX-E10, aby ułatwić konsumentom udostępnianie zarejestrowanych przez nich treści. Kamera ma wbudowane złącze USB, które umożliwia podłączenie jej do każdego komputera bez konieczności korzystania z kabla USB, o którym trzeba stale pamiętać. Ponadto model HMX-EX10 ma zainstalowaną aplikację do odtwarzania, edytowania i udostępniania treści – Samsung Intelli Studio. Ta intuicyjna aplikacja daje użytkownikom możliwość edytowania i odtwarzania filmów na każdym komputerze bez konieczności instalowania specjalnego oprogramowania. Jest to bardzo przydatne w czasie podróży lub kiedy użytkownik nie ma dostępu do własnego komputera.

Przeczytaj także:   Radio ZET z aplikacją na Androida

Interaktywny przycisk “wyślij” na ekranie umożliwia łatwe przesyłanie treści wideo do sieci www. Po podłączeniu do komputera połączonego z Internetem wystarczy jednokrotne wciśnięcie „wyślij”, by uzyskać bezpośredni dostęp do określonego serwisu, np. YouTube. Funkcja ta ogranicza do minimum liczbę czynności koniecznych do wysłania i udostępnienia filmów.

Udostępnij ten artykuł...

BLIK deklasuje konkurencję

Już niemal połowa Polaków płaci za zakupy w internecie BLIK-iem. To obecnie najczęściej wybierana forma płatności, której popularność od kilku lat sukcesywnie rośnie. To także jedna z ulubionych metod płatniczych Polaków – wynika z raportu Blue Media “Finanse Polaków w czasach postpandemicznych”. 46 proc. badanych płaci za zakupione przez internet przedmioty i usługi BLIKiem – […]

Udostępnij ten artykuł...

Healthcann: teraz pora na crowdfunding

Healthcann – wrocławska spółka biotechnologiczna – jest kolejną polską firmą związaną z rynkiem konopnym, która zapowiedziała pozyskanie inwestorów poprzez emisję crowdfundingową – zapisy na akcje w tej emisji ruszą za około miesiąc. Healthcann jest autorem międzynarodowego zgłoszenia patentowego technologii AdvanDrop. Obecnie prowadzi projekt badawczy (rekomendowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), który ma zrewolucjonizować biznes […]

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...