15/02/2023

Minecraft aktualizacja 1.20! Co nowego przyniesie?

Nadchodzi Minecraft aktualizacja 1.20. Przyniesie ona kilka interesujących nowości. Treści ogłoszone w ostatnich dniach za pośrednictwem Minecraft.net zostaną wydane w formie snapshotów dla Minecraft Java i w nadchodzącym preview Minecraft Bedrock w środę, 15 lutego.

Funkcja ujawniona 14 lutego pojawi się najpierw w Javie, a dopiero w późniejszym terminie w Bedrock. Snapshoty i preview są sposobem na przetestowanie nadchodzących nowości przed oficjalnym wydaniem. Dzięki temu oraz zaangażowaniu graczy, zespół Minecraft jest w stanie odpowiedzieć na potrzeby fanów na podstawie ich opinii.

Minecraft aktualizacja 1.20

Minecraft aktualizacja 1.20 – dostępne nowości

ARCHEOLOGIA

Funkcje archeologii, pierwotnie ujawnione podczas Minecraft Live 2020, oficjalnie nadchodzą w aktualizacji 1.20. Wprowadzą one kilka ciekawych propozycji, jak np. nowy rodzaj piasku – podejrzany piasek – w pobliżu pustynnych świątyń. Używając nowo wprowadzonego narzędzia – szczotki – gracze mogą usuwać podejrzane bloki piasku, aby odkryć ukryte narzędzia i inne sekrety. Znaleźć będzie można również odłamki ceramiki, które po odpowiednim połączeniu stworzą garnek z wzorami opowiadającymi wyjątkową historię.

SNIFFER

Zwycięzca głosowania na nowego moba podczas Minecraft Live 2022 nadciąga do świata gry – starożytne stworzenie powróciło z zaświatów. Jaja Sniffera można znaleźć w nowo wprowadzonych miejscach archeologicznych, w pobliżu pustynnych świątyń. Z jaj wykluje się Baby Snifflet, które wyrośnie na ogromnego Sniffera. Nowy mob posiada zdolność „wywęszenia” starożytnych nasion, które po odnalezieniu wyrosną na unikalne rośliny ozdobne. To przyniesie m.in. Minecraft aktualizacja 1.20.

Minecraft aktualizacja 1.20

BIOM “CHERRY BLOSSOM”

Zespół Minecraft życzy wesołych Walentynek, wprowadzając zupełnie nowy biom o nazwie Cherry Blossom! Piękne, nowe drzewa wypełnią horyzont oszałamiającym odcieniem różu. Ponadto, nowo wprowadzone znaki wiszące i sadzonki wiśni pomogą wyhodować więcej uroczych różowych drzew.

(RED) – Minecraft aktualizacja 1.20