08/10/2009

Samsung Omnia II

Smartfon najnowszej generacji wkracza na polski rynek po bardzo udanej premierze w Azji Południowo-Wschodniej. Samsung Omnia II, wyposażony w najnowocześniejszą technologię, m.in. superszybki procesor taktowany szybkością 800 MHz i ekran WVGA AMOLED 3.7” 480×800, przyczynia się do umocnienia marki Samsung na rynku smartfonów.

Nowa Omnia wyposażona jest system operacyjny Windows Mobile 6.5 Professional, który pozwala na swobodne zarządzanie telefonem i cieszeniem się z funkcjonalności i aplikacji, które użytkownik sam wybierze.

Omnia II

„Bogate możliwości multimedialne telefonu Samsung Omnia II, w połączeniu z przyjaznym, łatwym w obsłudze oprogramowaniem Windows Mobile, dają klientom uniwersalne narzędzie do pracy, zabawy i kontaktu z bliskimi,” powiedziała Stephanie Ferguson, dyrektor generalny ds. zarządzania produktami Microsoft Corporation.

Ważnym ułatwieniem obsługi telefonu Omnia II jest stworzona przez Samsung nakładka na system, dzięki której użytkownik może zapomnieć, iż korzysta z telefonu działającego pod kontrolą Windows Mobile. To zupełnie nowe spojrzenie na smartfony, które pozwala zachować funkcjonalności zaawansowanego urządzenia oraz przyjemność obsługi konwencjonalnego telefonu. Nakładkę można w każdej chwili wyłączyć i powrócić do konwencjonalnego interfejsu WM.

omnia 2

Omnia II przeznaczona jest dla użytkowników smartfonów, którzy oczekują rozbudowanych i wygodnych funkcji multimedialnych oferowanych przez Windows Mobile 6.5 Professional opartych na najlepszej platformie sprzętowej. Telefon wyposażono w największy na rynku ekran o przekątnej 3.7 cala o wysokiej rozdzielczości 480×800, a technologia AMOLED oferuje najwyższy standard wyświetlania, nawet w pełnym słońcu, przy dłuższej pracy baterii.

Innowacyjny interfejs użytkownika TouchWiz 2.0 zapewnia wygodne i szybkie wykonywanie wielu zadań jednocześnie – co możliwe jest dzięki wysokiej mocy procesorowi 800MHz. Widgety online, znajdujące się na poręcznym pasku, sprawią, że najświeższe informacje będą zawsze na wyciągnięcie… palca. Jednym dotykiem możemy połączyć się z największymi serwisami i portalami.

Omnia II

Bogate funkcje multimedialne, w tym nagrywanie i odtwarzanie wideo w jakości DVD (720×480), wbudowany odbiornik GPS, szybka przeglądarka internetowa Opera Mobile 9.5 oraz interaktywne gry 3D oferują użytkownikowi idealne połączenie funkcjonalności i rozrywki. Technologia DLNA, wyjście TV, obsługa formatów Xvid oraz DivX pozwala cieszyć się użytkownikowi z dobrego kina domowego, zamkniętego w urządzeniu mierzącym zaledwie w 11.9mm grubości. Aparat fotograficzny 5Mpix wyposażony we wszystkie obecnie najbardziej zaawansowane funkcje zdaje się być jedynie uzupełnieniem multimedialnych możliwości Omnii II.

Będąc w trasie, użytkownik może szybko wgrywać i pobierać dane z Internetu dzięki technologii HSUPA 5,76Mbps, HSDPA 7,2Mbps oraz łączności Wi-Fi, która gwarantuje darmowy i szybki dostęp do świata www. Obszerna pamięć o pojemności do 16GB (oraz możliwość jej rozszerzenia o kolejne 32GB dzięki karcie microSD) pozwala na przechowywanie i szybki dostęp do ulubionych treści.

Telefon Samsung Omnia II dostępny w sprzedaży od października.