18/05/2010

Windows Live Hotmail szykuje się do przeprowadzki

W czasie wakacji rozpocznie się zaplanowana na kilka miesięcy przeprowadzka na nową wersję poczty Hotmail, która ma być bardziej intuicyjna, społecznościowa i efektywna oraz zapewnić ochronę antyspamową znacznie wykraczającą poza standardowe filtry. Windows Live Hotmail zaoferuje również możliwość korzystania z bezpłatnego pakietu Office Web Apps.

„Najbliższe miesiące przyniosą użytkownikom poczty elektronicznej Windows Live Hotmail wiele zmian ułatwiających utrzymanie porządku w skrzynce odbiorczej, eliminację niechcianej korespondencji oraz wygodne przeglądanie otrzymanych zdjęć, filmów i innych załączników” – poinformował dziś Piotr Pągowski, szef działu Consumer&On-line w Microsoft Polska.

Hotmail to osobista poczta nowej generacji z nieograniczoną pojemnością skrzynki, łatwym w obsłudze interfejsem i 25 GB wolnego miejsca na wirtualnym dysku SkyDrive. Będzie też zintegrowana z komunikatorem Windows Live Messenger, a pod koniec roku wszyscy polscy posiadacze indywidualnych skrzynek pocztowych Hotmail będą mogli korzystać także za darmo z Office Web Apps czyli sieciowej wersji pakietu MS Office. Dzięki temu będą mogli tworzyć i edytować dokumenty indywidualnie oraz pracować na nich w grupie.

„Najnowsza wersja poczty Hotmail pomoże utrzymać porządek w korespondencji i zaoszczędzić czas przy wykonywaniu codziennych zadań, a także sprawi, że praca z dokumentami Office będzie czystą przyjemnością”, powiedział Michał Kostrzewa z firmy Microsoft.

W czasie wakacji rozpocznie się zaplanowana na kilka miesięcy przeprowadzka ponad 365 milionów użytkowników kont pocztowych Windows Live Hotmail do nowej, szybszej i bardziej funkcjonalnej wersji. Po jej zakończeniu Internauci będą mogli m.in. korzystać z unikalnych i wszechstronnych funkcji konfigurowania skrzynki pocztowej, w zależności od indywidualnych potrzeb. Korespondencję z wybraną osobą można będzie przeglądać w wątkach lub w tradycyjny sposób, np. według daty czy nadawców. Jednym kliknięciem można będzie też sprawić, że pojawią się tylko wiadomości z serwisów społecznościowych, lub tylko te, które zawierają zdjęcia, filmy wideo czy też dokumenty Office.

Rozbudowano też pole wyszukiwania, dzięki czemu użytkownik nie będzie musiał uruchamiać dodatkowych funkcji. Wystarczy wpisać tylko jedną literę, aby skorzystać z zaproponowanych sugestii. Utrzymanie porządku w skrzynce odbiorczej będzie jeszcze łatwiejsze. Będzie można między innymi szybko kasować wszystkie wiadomości od wybranego nadawcy lub też całkowicie zablokować przesyłki pocztowe przychodzące z tego adresu.

Przeczytaj także:   Rejestracja do konkursu Imagine Cup 2010 rozpoczęta

Ponadto, najnowsza wersja Hotmail zaoferuje jeszcze bardziej sprawną ochronę antyspamową, która znacznie wykracza poza standardowe filtry. Będą one działały w czasie rzeczywistym i obejmowały również wiadomości, które użytkownik dostał wcześniej. Z kolei wiadomości np. z banków będą dodatkowo wyróżnione, co ułatwi identyfikację e-maili pochodzących z zaufanego źródła. Poczta Hotmail będzie też zapamiętywała indywidualne preferencje antyspamowe użytkowników.

Dzięki najnowszej wersji Windows Live Hotmail wzrośnie efektywność naszej pracy. Teraz nie będziemy musieli otwierać nowych okien przeglądarki, aby obejrzeć załącznik. Filmy z YouTube czy zdjęcia z Flickra będą zintegrowane z naszą wiadomością. Wystarczy kliknąć na miniaturę filmu, aby uruchomić odtwarzacz. Można będzie dzielić się swoimi zdjęciami ze znajomymi bez żadnych ograniczeń wielkości załączników – zarówno na swoim koncie pocztowym, jak i na koncie odbiorcy. Hotmail, dzięki integracji z Windows SkyDrive, zaoferuje użytkownikom darmową przestrzeń wirtualną. Dzięki temu, można wysłać np. link do udostępnionych folderów z ponad 200 zdjęciami, każde o wielkości do 50 MB. Zdjęcia w wiadomości będą przesyłane jako miniatury, a kliknięcie na nie pozwoli obejrzeć je w pełnym rozmiarze.

W nowej wersji Hotmail stale będziemy widzieli, kto z naszych znajomych jest dostępny online i będziemy mogli przesłać do niego wiadomość przy pomocy zintegrowanego z pocztą komunikatora Windows Live Messenger. Co więcej, jeżeli nasz rozmówca nie będzie aktywny, możemy wysłać wiadomość SMS na jego komórkę. Poczta nowej generacji Hotmail zintegruje listę kontaktów w ramach wszystkich usług Windows Live, a także z serwisów społecznościowych, takich jak Facebook czy MySpace. Dzięki temu wszystkie nasze kontakty znajdą się w jednym miejscu i nie będą zduplikowane, co zdecydowanie ułatwi utrzymywanie kontaktu z wybranymi osobami.

Pod koniec 2010 roku w Windows Live Hotmail zaoferuje również możliwość korzystania z bezpłatnego pakietu Office Web Apps. Gdy dostaniemy e-mail z załączonym dokumentem Office (Word, Excel, PowerPoint), będziemy mogli go otworzyć w przeglądarce, nawet wtedy, gdy na komputerze nie jest zainstalowany Office (albo gdy mamy starszą wersję programu). Dokumenty Office Web Apps przesłane jako załączniki do skrzynki Hotmail będą wyglądały dokładnie tak samo jak w programie Office. Jednym przyciskiem można przejść z przeglądania dokumentu do jego edycji. Okno przeglądarki służące do pracy z dokumentami Web Apps zawiera taką samą wstążkę i przyciski, jak programy pakietu Microsoft Office. Takie rozwiązanie jest możliwe dzięki integracji Hotmail, SkyDrive oraz Office Web Apps, aby można było wysyłać, odbierać i dzielić się dokumentami ze swoimi znajomymi czy współpracownikami.

Odejście od komputera nie musi oznaczać braku dostępu do poczty e-mail. Usługa Hotmail działa na telefonach komórkowych, tak więc można korzystać z niej zawsze i wszędzie, nawet w trybie offline.  Dzięki funkcji poczty e-mail w trybie push wiadomości przysyłane są natychmiast z serwera do skrzynki, dzięki czemu można je oglądać w przeglądarce czy na telefonie komórkowym bez zbędnych opóźnień. Można również zsynchronizować pocztę, kalendarz i kontakty w telefonie z tymi w skrzynce pocztowej i na odwrót.  Klienta poczty Hotmail można zainstalować na telefonach komórkowych z systemem operacyjnym Windows Phone, urządzeniach BlackBerry i Nokia oraz na niektórych urządzeniach innych producentów.

Udostępnij ten artykuł...

Boostsite – nikogo nie udają, robią swoje i robią to dobrze

W pracy SEO-wców „Content is King” – tak było, jest i będzie. Nie ma co jednak ukrywać, że do pełni szczęścia, i sukcesu, potrzebne jest coś jeszcze – wielopoziomowa SEO-analiza. Są już ugruntowani globalni liderzy, którzy dopieszczają swoje narzędzia do optymalizacji SEO. Trudno jest obecnie zaistnieć z czymś nowym i zaskakującym na tym rynku. Ale, […]

Udostępnij ten artykuł...

Psy pokochały… Uber Pets

Okazuje się, że jeśli chodzi o przejazdy ze zwierzakami, Polska prowadzi w Europie. To właśnie u nas notuje się największą liczbę podróży Uber Pets. Z okazji Międzynarodowego Dnia Psa, który świętowaliśmy 26 sierpnia, eksperci Uber sprawdzili, jak podróżujemy ze swoimi pupilami. Zwierzęta coraz częściej towarzyszą nam w codziennych podróżach. Z myślą o nich i ich […]

Udostępnij ten artykuł...

Czy stacje bazowe sieci komórkowych mają wpływ na ceny nieruchomości?

Dostatecznie gęste rozmieszczenie masztów telefonii komórkowych jest gwarantem dostępu do wysokiej jakości usług telekomunikacyjnych. W erze transformacji cyfrowej niezakłócony zasięg stanowi podstawę funkcjonowania społecznego, a budowa stacji bazowych jest uznawana za inwestycje celu publicznego. Choć ich obecność lokalnie nadal wzbudza wiele kontrowersji, naukowcy z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie zaprzeczają utartemu stereotypowi, jakoby stacje bazowe wpływały […]

Udostępnij ten artykuł...