23/09/2009

WNAP210 – Router zasilany z sieci

Router WNAP210 z linii ProSafe to sprzęt dla profesjonalistów. Urządzenie obsługuje trzy standardy IEEE, w tym IEEE 802.11g, dzięki któremu pracuje nawet piętnastokrotnie szybciej niż inne routery, przy dziesięciokrotnie większym zasięgu. Daje to możliwość jego wszechstronnego zastosowania nawet w dużych sieciach bezprzewodowych.

WNAP210 firmy NETGEAR posiada również bardzo ważną funkcję dla użytkowników, którzy dbają o środowisko naturalne oraz niskie zużycie energii. Standard IEEE 802.3af Power over Ethernet (PoE) pozwala na zasilanie urządzenia bezpośrednio z sieci, dzięki czemu energia, którą router zużywa podczas pracy, jest minimalna – 5,8 Watta. Ta opcja pozwala na montaż urządzenia w miejscach, z których sygnał będzie najmocniejszy, a możliwość doprowadzenia kabla zasilającego  jest ograniczona – taka sytuacja ma miejsce, gdy router używany jest na przykład do rozdziału sygnału przez użytkowników w większym budynku. Jest to możliwe dzięki dziesięciokrotnie większemu zasięgowi w standardzie 802.11g, w którym praca urządzenia jest piętnastokrotnie szybsza w porównaniu do innych tego typu urządzeń na rynku.

wnap210

Ponadto, WNAP210 współpracuje ze starszymi urządzeniami działającymi w standardzie 802.11g, jednocześnie pracując w 802.11n. Posiada także wbudowaną antenę wewnętrzną, możliwość szyfrowania (WEP): 64, 128 i 152 bity, możliwość obsługi połączeń telnet SSH czy wsparcie dla tunelowania VPN.